ערב יום העצמאות: נתניהו מקעקע את הלגיטימציה של הצבא
במלחמה על שרידותו הפוליטית ועל הנהגת הימין, נתניהו לא בוחל בשום אמצעי. וכך, כמעט ארבעה ימים מאז החלה סערת דברי סגן הרמטכ"ל בערב יום השואה, החזיר אותה ראש הממשלה לראש סדר היום בכל הכוח. דווקא הוא, בן למשפחה שכולה וקצין מצטיין ביחידה מובחרת, הופך לאויבו של הצבא. מזל מועלם מפרשנת למה.
![482210054.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/05/482210054.jpg/482210054.jpg?h=f7822858&itok=bScOUqcJ)
חלפו יותר משלוש יממות בין נאומו מעורר המחלוקת של סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, בערב יום השואה [4 במאי], לבין ההתגוללות של ראש הממשלה עליו ביום ראשון בבוקר [8 במאי] בישיבת הממשלה.
בנימין נתניהו הגיע לעבודה ביום ראשון לאחר מנוחת סוף השבוע בכוונה ברורה, להחזיר את סערת יאיר גולן שכבר דעכה, לראש סדר היום. הוא עשה זאת בתותחים הכי כבדים שיש, החל בטון הרציני והחמור בו השתמש וכלה במילים אותן בחר: "הדברים מופרכים מיסודם. הם לא היו צריכים להיאמר בשום עת... הם גורמים עוול לחברה בישראל, והם גורמים לזילות השואה".