השר אלקין: גם הימין הישראלי שגה בעיוורון
"אנחנו לא יכולים להתעלם ממה שקורה ברחוב הפלסטיני. חשבנו שאפשר לטאטא את הנעשה בחברה הפלסטינית מתחת לשטיח, וזו טעות. צריך שתהיה תקווה". השר זאב אלקין בראיון על גל הטרור הנוכחי והסיבות לפריצתו.
![Nic6451309 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (C) talks with Likud Knesset member Ze'ev Elkin (L) during a meeting at the parliament, the Knesset, in Jerusalem, on May 13, 2015, to vote on a bill to increase the number of ministers permitted. Netanyahu's fledgling coalition passed its first test in a deeply divided parliament when it passed the bill by 61 votes to 59. AFP PHOTO / GALI TIBBON (Photo credit should read GALI TIBBON/AFP/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/11/473125400.jpg/473125400.jpg?h=f7822858&itok=cJLCtkxm)
ביום ראשון האחרון [1 בנובמבר] הופיע ראש אגף המודיעין של צה"ל, האלוף הרצי הלוי, בפני ממשלת ישראל על מנת למסור סקירה ביטחונית. החלק הזה של ישיבת הממשלה הוכרז, לפיכך, "סודי ביותר". הלוי דיבר על המצב בשטחי הרשות הפלסטינית ועל הסיבות לפרוץ גל הטרור הנוכחי, בראייתם של הפלסטינים.
שלוש סיבות מצטברות הביאו, לדבריו, לפרוץ המהומות: המתיחות על הר הבית, הפיגוע בכפר דומא בו נרצחו בני משפחת דוואבשה [31 ביולי] ותחושת הייאוש והתסכול בקרב הדור הצעיר.