ישראל פולס

האם גדעון סער יקים את הממשלה החדשה?

p
המחבר
בקצרה
בקרוב יסתיימו 42 הימים העומדים עפ"י חוק לנתניהו להקים ממשלה, וכעת משתעשעים כמה משותפיו הפוטנציאליים במהלך שעשוי להוביל לסופו הפוליטי – פשוט לא לעשות כלום. כך, בעוד ימים אחדים, יטיל הנשיא ריבלין על מישהו אחר את מלאכת הרכבת הממשלה.

אחרי הבחירות לכנסת ה-21 ב-9 באפריל, נראה היה כי הרכבת הממשלה היא עניין של מה בכך ואולי אפילו מדובר בהמשך, כזה או אחר, של הרכב הממשלה הנוכחית בראשות נתניהו. אחרי הכל, כל המפלגות שהשתתפו בקואליציה היוצאת המליצו לנשיא להטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה ומנגד אף אחת ממפלגות האופוזיציה לא הביעה עניין לחצות את הקווים. הליכוד אפילו לא הזמין אותן לשיחות של מראית עין (כפי שנעשה הדבר פעמים רבות בעבר). נראה היה שלאיש אין זמן מיותר ושצריך להרכיב במהירות ממשלה חדשה ולצאת לעבודה. למרות החשדות של נתניהו כי הנשיא ראובן ריבלין ימצא דרך להטיל את הרכבת הממשלה על מישהו אחר בליכוד, הנשיא לא היסס והטיל על ראש הממשלה הוותיק את "מלאכת המרכבה" בפעם החמישית בחייו.

אבל מה שנראה היה כמהלך פשוט וקצר נראה, בעת כתיבת השורות הללו, מורכב הרבה יותר. נתניהו כבר מיצה את 28 הימים שהוענקו לו על פי החוק ועכשיו הוא נמצא באמצע השבועיים הנוספים שהוענקו לו. אם בתום 42 הימים שקיבל להקים ממשלה חדשה הוא לא יצליח בכך, נתניהו יהיה מנוע מלהקים ממשלה על פי חוק. אפילו אם ביום ה-43 יימצא לו רוב לכך. הנשיא יהיה חייב להטיל את המשימה על חבר כנסת אחר.

מה שמעכב את הקמת הממשלה איננו מחלוקות אידאולוגיות, למרות שבאורח טבעי קיימים גוונים שונים והבדלים מסוימים בין השותפות הפוטנציאליות. מפלגת ישראל ביתנו תקיפה יותר באשר לגיוס בחורי ישיבה לצה"ל ודורשת אגרוף ברזל אל מול החמאס בעזה. איחוד מפלגות הימין רוצה לפגוע במערכת המשפט עוד יותר מהליכוד, ומפלגת כולנו של משה כחלון חוששת מפריצות תקציביות. ועדיין כולן מפלגות ימניות המעדיפות את הסטטוס קוו המדיני על פני הידברות עם אש"ף על הסכם שלום, וכולן ישמחו להצר את צעדיו של בית המשפט העליון מתוך תפיסה פופוליסטית האומרת כי חברי הכנסת נבחרו על ידי העם והשופטים מונו על ידי ועדה קטנה, ולכן לא ייתכן להעניק דווקא לרשות השופטת את המילה האחרונה בהתמודדות בין הרשויות.

הנכונות המשותפת לפגוע בבית המשפט העליון היא הדבר החשוב ביותר לנתניהו, ששם את ההתחמקות ממשפט בראש סדר עדיפויותיו. זו, לכאורה, זוכה לתמיכה מצד כל שותפיו העתידיים, לרבות כל חקיקה שתפגע באוכפי החוק ותשחרר אותו בעתיד מן הצורך הלא נעים לעמוד למשפט בפני שופטים (והרי מבחינתו הציבור לא בחר אותם לשפוט אותו).

אילו היה זה פשוט כל כך, הייתה ממשלת נתניהו החדשה כבר מוקמת. ייתכן מאוד שזה אכן קורה בשעות ובימים אלה, אבל עובדה היא שהמצב מורכב יותר ושונה מכל מאמץ אחר ב-71 השנים האחרונות להרכיב ממשלה בישראל.

נתניהו הוא קמפיינר מצוין. הליכוד היה זקוק לו כדי לא להפסיד את הבחירות לכחול לבן המונהגת בידי שלושה רמטכ"לים לשעבר, אשר הגיעה למערכה רעננה, עניינית ומבטיחה. המפלגות הדתיות והימניות ידעו היטב שקהל הבוחרים שלהן רוצה להבטיח כי נתניהו יהיה ראש הממשלה הבאה, ולכן הן הבטיחו – עוד לפני הבחירות – כי יצטרפו רק לממשלה בראשותו ולא לשום קואליציה אחרת. שר הפנים, אריה דרעי, מי שבילה שנים אחדות בבית הסוהר בשל עבירת שוחד, אף הפיץ מודעת בחירות ובה תמונתו שלו לצד תמונת נתניהו כדי להוכיח לבוחרי ש"ס כי תמיכה במפלגה זו לא תגרע מסיכוייו של נתניהו לכהן כראש ממשלה.

אבל מרגע שהסתיימו הבחירות, השתנתה התמונה: נתניהו הפך מנכס לנטל. או שיצליח לגרור את חבריו בליכוד ובמפלגות האחרות למהלך בעייתי מאוד של חקיקה אישית ורטרואקטיבית שתציל אותו ממשפט, וזה יכתים אותם בשיתוף פעולה עם צעד אנטי דמוקרטי, או שהוא יוותר על כך ויעמוד למשפט כאחד האדם. ברור כי במצב כזה כל מעייניו יהיו נתונים רק לדבר אחד: הצלת עצמו. זאת ועוד, משפט כזה עלול להימשך זמן רב ובמהלכו עשוי נתניהו להחליט להתפטר, ומשמעות הדבר היא כי ממשלת נתניהו החמישית תהיה אולי קצרת ימים ועלולה "לשרוף" את מי שמיהר ותמך בה.

בשלב זה, של התקרבות סיום 42 הימים העומדים עפ"י חוק לנתניהו להרכיב ממשלה, משתעשעים כמה משותפיו הפוטנציאליים במהלך פשוט שעשוי להוביל לסופו הפוליטי – לא לעשות כלום. כלומר, בכך שלא יאיצו את המשא והמתן הקואליציוני עם נציגיו או יקפיאו אותו (כפי שעושה ליברמן, אשר הציג בפני הליכוד חמש תביעות והודיע כי אין בדעתו להשתתף בשום משא ומתן עד שיודיעו לו כי התביעות הללו נענו), הם יגרמו לכך שבעוד ימים אחדים יטיל הנשיא ריבלין על מישהו אחר את הרכבת הממשלה.

לא בכדי חושש נתניהו כי מאחורי הפינה אורב לו גדעון סער. הוא חשש פן יעדיף הנשיא את סער כבר בסיבוב הראשון, אבל זה לא היה צפוי לקרות וזה אכן לא קרה. אבל בסיבוב השני, אם ייכשל נתניהו בניסיון להרכיב ממשלה, ייתכן מאוד כי לאחר התייעצות עם חברי הכנסת יגיע הנשיא למסקנה כי כחול לבן, שלא פסלה הליכה לממשלה משותפת עם הליכוד ובלבד שנתניהו לא יעמוד בראשה, תסכים להצטרף לממשלה בראשות סער כאשר אותן מפלגות ימין שלא אפשרו לנתניהו להרכיב ממשלה צרה, ישתתפו בממשלת האחדות הזו.

סער הרים את נס המרד ביום חמישי האחרון [16 במאי], כאשר יצא חוצץ כנגד שינוי חוק חסינות חברי הכנסת. מבחינה מדינית, עד כה סער איגף את נתניהו מימין, אבל כראש ממשלה גם הוא עשוי לגלות כי דברים שרואים משם לא רואים מכאן.

 

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • מאמרים בארכיון
  • אירועים מיוחדים
  • The Week in Review
  • ניוזלטר שבועי על פעילות הלובי המזרח תיכוני בוואשינגטון
נמצא ב: aryeh deri, high court of justice, avigdor liberman, reuven rivlin, likud, coalition government, gideon saar, benjamin netanyahu

ד"ר יוסי ביילין מילא תפקידים שונים בכנסת ובממשלות ישראל. תפקידו הממשלתי האחרון היה שר המשפטים והדתות. לאחר שפרש ממפלגת העבודה עמד בראש מפלגת מרצ. בין השאר יזם את תהליך אוסלו, את הבנות ביילין-אבו מאזן, את יזמת ז'נווה ואת פרוייקט תגלית.

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept