המלחמה בפרקליטות משתלמת: הפופולריות של השר אוחנה נוסקת בליכוד
מטרת העל של 61 מנדטים לגוש הימין-חרדים היא לא רק חסינות לנתניהו אלא גם שינוי סדרי עולם במערכת המשפט. מבחינת הליכודניקים, השר אמיר אוחנה הצליח לחשוף את צביעותה של מערכת המשפט ואת התנכלותה לשלטון הימין.
![ISRAEL-USA/TRUMP Israel justice minister, Amir Ohana attends a special cabinet meeting in the Israeli-occupied Golan Heights June 16, 2019. REUTERS/Ammar Awad - RC136839B6F0](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2019/12/RTS2ICX9.jpg/RTS2ICX9.jpg?h=a5ae579a&itok=2majVYdW)
מאות חברי ליכוד הצטופפו ביום רביעי בערב [18 בדצמבר] בתוך אולם כנסים בפתח תקווה, בעוד אחד מכנסי הפריימריז הרבים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כשהחל את נאומו רבים מהם קראו: "העם הוא הריבון", "העם דורש צדק משפטי" ו"אוחנה מלך". כוונתם הייתה לשר המשפטים אמיר אוחנה, שמונה לתפקידו על ידי נתניהו לפני כחצי שנה [יוני 2019] כשר בממשלת מעבר. מלכתחילה זה היה מינוי מתריס של ראש הממשלה מול המערכת המשפטית, שבועות לפני השימוע בתיקיו הפליליים. אוחנה מקורבו נודע כבר אז בטקסטים לעומתיים כלפי "החונטה המשפטית". הוא הגן על נתניהו בכל הזדמנות ויצא נגד הפרקליטות בכל הזדמנות.