האם נתניהו ישכנע את טראמפ לבטל או לשנות את הסכם הגרעין?
פגישתם בחודש הבא של נתניהו וטראמפ תתמקד בהסכם הגרעין עם איראן וברצונו של ראש הממשלה להביא לביטולו או לתיקונו. יציאתה החפוזה של ארה"ב מהסכסוך בסוריה וחוסר האונים מול צפון קוריאה מדאיגים מאוד את ישראל.
![ISRAEL-POLITICS/ Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (C), Transport Minister Yisrael Katz (L) and Cabinet Secretary Tzachi Braverman (R) raise a toast to mark the upcoming Jewish holiday of Passover at the weekly cabinet meeting in Jerusalem April 9, 2017. REUTERS/Abir Sultan/Pool - RC1188FDE160](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/09/RTX34S0U.jpg/RTX34S0U.jpg?h=a5ae579a&itok=qy1Rloix)
"המשימה הראשונה של ראש הממשלה נתניהו בפגישתו הקרובה עם הנשיא טראמפ היא לדרוש מארה"ב להקפיא, לשנות או לבטל את הסכם הגרעין עם איראן", כך פתח שר המודיעין (והתחבורה) הישראלי, ישראל כץ, את נאומו בתחילת השבוע [11 בספטמבר] בכנס של המכון למדיניות נגד טרור בהרצליה. השר כץ הקדיש כמעט את כל נאומו לסוגיה, הגדיר את איראן כ"צפון קוריאה החדשה", והדגיש כי "חייבים לפעול עכשיו כדי שלא נצטער מחר על מה שלא עשינו אתמול". דבריו של כץ צוטטו בהרחבה בתקשורת העולמית.
למחרת, הצטרף גם בנימין נתניהו עצמו לחגיגה: בפתח פגישתו עם נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי אמר ראש הממשלה לכתבים כי "עמדת ישראל ברורה. ההסכם עם איראן רע. יש לתקן אותו או לבטל אותו". נתניהו אכן צפוי לשים דגש על הסוגיה הזו בפגישתו הקרובה עם הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם בניו יורק.