תכניות הסיפוח של הימין מחכות לטראמפ
הציפיות בימין הישראלי מהנשיא האמריקאי המיועד מרקיעות שחקים – מהכרה בסיפוח גושי התיישבות ועד העברת השגרירות לירושלים. ימים אחדים לפני השבעתו, איש בישראל אינו באמת יודע האם טראמפ ישנה את המדיניות ההיסטורית של כל הממשלים לפניו.
![USA-ELECTION/ISRAEL People dine at a coffee shop as an image of newly elected U.S. President Donald Trump is displayed on a monitor in Tel Aviv, Israel November 9, 2016. REUTERS/Baz Ratner - RTX2SSCC](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/01/RTX2SSCC.jpg/RTX2SSCC.jpg?h=f7822858&itok=PzpSr2NC)
ב-2 בינואר השנה [2017] ערכה סיעת "הבית היהודי" את ישיבתה השבועית במעלה אדומים, עיר ישראלית הממוקמת ממזרח לירושלים, בשטחים שנכבשו על ידי ישראל במלחמת ששת הימים. ישיבות הסיעה השבועיות של המפלגות בישראל מתקיימות בדרך כלל בכנסת. העברתה של הישיבה הזו, עם פתיחתה של השנה החדשה, למעלה אדומים, היוותה הצהרה מדינית-פוליטית. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושותפתו להנהגת המפלגה, שרת המשפטים איילת שקד, הבהירו בכל דרך אפשרית כי עידן האיפוק הסתיים ובמקומו עומד להתחיל עידן הסיפוח. בנט הצהיר כי יביא לממשלה הצעה לסיפוח מעלה אדומים תחילה.