חדשות טובות מאיראן
אף אחד בישראל לא קיווה או ציפה למהפך פוליטי באיראן, אבל הבחירות במדינת האייתוללות חיזקו את הגישה האופטימית המזהה רוחות של שינוי. "השלטון קשוב לרחשי לב העם", אומר בכיר בצה"ל, "האיראנים רוצים פתיחות לעולם, תרבות וחופש".
![2010469.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/03/2010469.jpg/2010469.jpg?h=f7822858&itok=ne_98K4j)
כחודש ימים לפני הבחירות באיראן [18 בינואר] אמר הרמטכ"ל הישראלי, רב אלוף גדי אייזנקוט, בשיחה סגורה, כי "העיניים נשואות ליום הבחירות באיראן. זהו יום שיאפשר לנו לנסות להבין לאיזה כיוון הולכת איראן, מהם זרמי המעמקים בחברה האיראנית, השפעתם של מי תהיה דומיננטית יותר בשנים הקרובות, הרפורמיסטים או האסלאמיסטים".
אייזנקוט הגדיר במדויק את המצב: המודיעין הישראלי, על כל זרועותיו ושלוחותיו, מתח את עצמו עד קצה גבול היכולת כדי לנסות לזהות, להבין ולנתח את מה שיקרה באיראן ב-26 בפברואר, יום הבחירות לפרלמנט ול"מועצת המומחים".