בנט הפך את משרד החינוך לזירת היאבקות פוליטית
למשרד החינוך יש שורה של סוגיות מקצועיות להתמודד איתן כמו צפיפות בכיתות, פערים ורמת התלמידים. במקום זאת, מאז שבנט נכנס לתפקיד נדמה שעוסקים שם בעיקר בפיטורים ופסילת תכנים על רקע פוליטי.
![ISRAEL-DRILL/ Israeli elementary school students stand near the entrance to a bomb shelter during a nationwide emergency drill simulating a rocket attack, in Jerusalem June 2, 2015. Israel launched a five-day annual home front defence exercise on Sunday, preparing soldiers and civilians for missile attacks. REUTERS/Ronen Zvulun - RTR4YGUV](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/02/RTR4YGUV.jpg/RTR4YGUV.jpg?h=f7822858&itok=q9bWTPIz)
בחודשים האחרונים קשה לעמוד בקצב הפרסומים על שינויים במערכת החינוך. זה החל בהחלטתו של שר החינוך נפתלי בנט מיוני האחרון להוציא מסל התרבות לתלמידים את ההצגה "הזמן המקביל" של תיאטרון אל-מידאן, מכיוון שהיא מבוססת על סיפורו של מחבל פלסטיני. זאת, למרות שוועדה של אנשי מקצוע בחרה בה לסל וקבעה שהיא אינה מעודדת טרור. בהמשך נפסל ספרה של דורית רביניאן, "גדר חיה", ללימודי ספרות מוגברים בנימוק שהוא "מעודד התבוללות", והוקפאו תקציבים לגופים שמעבירים בבתי ספר תכנים של יהדות פלורליסטית. כמו כן, נעשו שינויים ברשימת המושגים באזרחות שנדרש כל תלמיד לדעת, באופן שלטענת מורים לאזרחות מעניק עדיפות ברורה למושגים שמייצגים את יהדותה של המדינה על פני אלה שמדגישים את היותה דמוקרטית.
בשבוע שעבר (17 בפברואר) פורסמו טענות של גורמים במשרד החינוך כי השר בנט מגבש ועדה חדשה למקצוע האזרחות, שרוב נציגיה יהיו בעלי עמדות ימניות. זאת בהמשך לסערה הציבורית מתחילת השנה סביב שכתובו המגמתי של ספר הלימוד באזרחות לבגרות. אמנם הספר מצוי בתהליך שכתוב כבר כמה שנים, אך ככל ששרי החינוך מתחלפים עולים הטונים של הוויכוח סביבו.