המגעים לאחדות: על הרצוג לדרוש מנתניהו לחזור למו"מ
במסגרת הסכם עתידי על ממשלת ממשלת אחדות, על יו"ר האופוזיציה לדרוש מראש הממשלה התחייבות ליצירת נתיב ברור למשא ומתן עם הפלסטינית על בסיס קווי 67'.
![herzog_netanyahu.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/09/herzog_netanyahu.jpg/herzog_netanyahu.jpg?h=f7822858&itok=Wu2CKPfj)
מה שקורה היום בישראל ובגדה המערבית - מהווה עיתוי הולם עבור הממשל האמריקאי לשוב ולהתערב לטובת חידושו של תהליך שלום בר-קיימא שיוביל לפתרון של שתי מדינות לשני עמים. למעשה, המצב הנפיץ בשטח מחייב התערבות שכזו, שכן האלימות הפכה לעניין שבשגרה, במיוחד במזרח ירושלים.
בוושינגטון בהחלט מודעים לכך; אנשי הממשל שאמונים על המזרח התיכון קרועים בין שתי עמדות: מצד אחד, התחושה שאין סיכוי לקרב בין ממשלתו של נתניהו לזו של אבו מאזן, ולהוביל יחדיו התקדמות כלשהי לקראת הסכם קבע; ומנגד, הידיעה כי ללא תזוזה כלשהי לכיוון פתרון של שתי מדינות, האלימות הנוכחית עלולה להסלים ולהפוך לאינתיפאדה של ממש, ואף גרוע מזה.