החשש מאיראן עשוי לקרב את טורקיה לישראל
תומכי הפיוס בין ירושלים לאנקרה נושאים כעת שני דגלים עיקריים: החרדה המשותפת לשתי המדינות מהסכם הגרעין המתהווה עם איראן ושותפות האינטרסים בסוריה. בינתיים נראה ששני המנהיגים מנמיכים את גובה הלהבות.
![IRAN-NUCLEAR/NETANYAHU Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu arrives to deliver a statement to the media in Jerusalem April 1, 2015. Netanyahu said on Wednesday it was not too late for world powers still locked in nuclear negotiations with Iran to demand a "better deal". REUTERS/Debbie Hill/Pool - RTR4VQNP](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/05/RTR4VQNP.jpg/RTR4VQNP.jpg?h=f7822858&itok=UA3Wjf50)
נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אירח בסוף השבוע שעבר [14 במאי] שישה נציגים ממדינות המפרץ במפגש פסגה בקמפ דיוויד, שמטרתו הייתה להרגיע את חששותיהן של המדינות הסמוכות לאיראן נוכח הסכם הגרעין ההולך ומתגבש בין המעצמות לבין משטר האייתולות.
הבית הלבן תיאר את האירוע כמפגש של ״המועצה לשיתוף פעולה בין ארצות הברית למדינות המפרץ (GCC)'', אולם נראה שנכון יותר יהיה לכנות אותו ״פסגת המדינות המודאגות'', על שום הדאגה הרבה שבה בעלות בריתה המסורתיות של ארצות הברית במפרץ שבמזרח התיכון עוקבות אחר ההתקרבות בין ממשל אובמה לאיראן.