מתימן תיפתח הרעה
מאחז איראני חדש בתימן המתפוררת מעניק לה שליטה בדרום ים סוף ומאיים גם על ישראל. מצב זה מחייב שיתוף פעולה ביטחוני גלוי ומובהק יותר עם סעודיה, אך נוכח מדיניות הממשלה בסוגיה הפלסטינית הסיכוי לכך הוא אפסי.
בשבוע שעבר [5 בדצמבר] נפגש אחמד ברכה, נציג הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בתימן, עם מנהיג המורדים החות'יים במדינה. מה משותף לשניים אלה? מדוע צריכה הפגישה הזו להדאיג אותנו בכלל?
המכנה המשותף של שני הארגונים האלה הוא היותם נתמכים צבאית ופוליטית על ידי המשטר באיראן, ופגישתם מבטאת את הקשר הזה.