אפקט "צוק איתן": הימין פורח
הציבור בישראל שובר ימינה ומחזק את "הבית היהודי" – כך עולה מסקרים שבוצעו עם תום הלחימה בעזה. אבל בעוד בימין צפויים לנתניהו מאבקי הנהגה מול בנט וליברמן, ההיסטוריה מציבה בפניו הזדמנות לזכות דווקא בקולות המרכז.
![ISRAEL-POLITICS-CABINET Israeli Economy minister Naftali Bennett arrives to attend the weekly cabinet meeting on April 6, 2014. AFP PHOTO/GALI TIBBON (Photo credit should read GALI TIBBON/AFP/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/08/483040681.jpg/483040681.jpg?h=c2c5b897&itok=QDS-Qc9u)
"להרים את הראש. זה הזמן לעמוד ולהצדיע לצה"ל ולחיילים על ההקרבה, המסירות והרעות שהפגינו בתקופת הלחימה. אין צבא כזה בעולם, אין פקודה שהוא לא יודע לבצע, ואין לנו תקומה בלעדיו".
מאחורי פרץ הגאווה הלאומית הזה עומד יו"ר "הבית היהודי" ושר הכלכלה נפתלי בנט, שחיבר למחרת ההודעה על הפסקת אש [27 באוגוסט] פוסט ארוך שכל כולו שירת אהבה פטריוטית למדינת ישראל. את הפוסט עיטר בנט בתמונת לוחמים מאובקים שצולמו בעיצומה של הלחימה בעזה.