ח"כ דב חנין: העם רוצה צדק חברתי, אבל מצביע לביבי
מאות אלפי גולשים נחשפו בשבוע האחרון לקמפיין פייסבוק של חבר הכנסת דב חנין, היוצא כעת למאבק להעלאה ניכרת של שכר המינימום. "מצד אחד יש פה ממשלה טורבו קפיטליסטית, ומצד שני ציבור רחב תומך בהשקפת עולם חברתית", הוא קובע בראיון מיוחד
סטטוס שהעלה לפני כשבוע [17 באפריל] ח"כ ד"ר דב חנין בדף הפייסבוק שלו, הצליח לגרוף כ-6,000 שיתופים. בסטטוס, שהפך כמעט מיד לדבר הכי חם ברשת הישראלית, קרא הח"כ החברתי-לוחמני המוערך ממפלגת חד"ש (המפלגה היהודית-ערבית היחידה בכנסת) לצאת למאבק על שכר המינימום, ולהעלותו מ-23 שקלים לשעה ל-30 שקלים. חנין הסביר בלשון חדה ונוקבת, כי זהו מאבק חברתי חיוני כדי לצמצם את תופעת העובדים העניים ו"כדי שעובדים כאן לא יהיו עבדים".
בחישוב פייסבוקי גס, כחצי מיליון אנשים נחשפו לקריאתו של חנין, הרבה מעבר לעניין שמצליח לעורר המשבר בשיחות עם הפלסטינים, גם כאשר מדובר בדף הפייסבוק המאוד פופולארי של שר הכלכלה נפתלי בנט.