הייאוש בגדה מביא לעלייה בטרור נגד ישראל
דו"ח השב"כ ל-2013 מראה כי בשנה שעברה נהרגו 5 ישראלים מפיגועים שיצאו מיהודה ושומרון, לעומת אפס ב-2012, אולם הוא לא מתאר את הסיבות: משבר כלכלי חריף ובעיקר העדר פתרון מדיני באופק.
![Israeli soldiers gather before starting a patrol in the West Bank city of Hebron HEBRON, WEST BANK, PALESTINIAN TERRITORY, SEPTEMBER 23: Israeli soldiers on patrol on September 23, 2013 in the West Bank city of Hebron. Unknown gunmen shot and killed an Israeli soldier in the city of Al-Khalil (Hebron) in the occupied West Bank on Sunday and troops are searching for the shooter, the military said. (Photo by Mamoun Wazwaz/Anadolu Agency/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/02/181724567.jpg/181724567.jpg?h=f7822858&itok=_h2zEa1E)
גם השב"כ הישראלי מסכם את 2013. שירות הביטחון הישראלי האמון על סיכול פיגועי טרור במדינה פרסם [27 בינואר] דו"ח מפורט על השנה שעברה. הנתון המרכזי בדו"ח מצביע על מגמת התגברות משמעותית בטרור לעומת 2012, כשמספר הפיגועים עלה פי שניים מ-578 ל-1,271.
לפי נתוני השב"כ חלה ירידה בהרוגים כתוצאה מטרור, מעשרה ב-2012 לשישה ב-2013, אולם יש שתי הסתייגויות שצריך לשים לב אליהן בהשוואה הזאת: הראשונה היא שבשנה שעברה נהרגו חמישה ישראלים בפיגועים שיצאו מהגדה המערבית, לעומת אפס בשנה שלפני כן. בנוסף לכך, בתוך ההרוגים הישראלים ב-2012 בשב"כ נמנים גם שישה חיילים שנהרגו במבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה.