ח"כ אלקין: "בעתיד אהיה ראש ממשלה"
זאב אלקין, שאחראי לשורת הצעות חוק "אנטי דמוקרטיות" נהנה מהתדמית שלו כ"ח"כ אפור אך מסוכן", ומסביר בראיון מיוחד ללילי גלילי מה ההבדל בינו לבין ליברמן: "אני לא מאמין בשלום אמת".
![Members of the 19th Knesset stand as President Peres arrives to their swearing-in ceremony in Jerusalem Members of the 19th Knesset, the new Israeli parliament, stand as President Shimon Peres arrives to their swearing-in ceremony in Jerusalem February 5, 2013. REUTERS/Uriel Sinai/Pool (JERUSALEM - Tags: POLITICS) - RTR3DDXN](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/02/1-RTR3DDXN.jpg/1-RTR3DDXN.jpg?h=2d235432&itok=R6uGpwQT)
ח"כ זאב אלקין (הליכוד ביתנו) מתכנן להיות ראש ממשלה. "זאת תוכנית לטווח ארוך", הוא אומר, "יש לי זמן ויש לי סבלנות. אני צריך לצבור עוד ניסיון. אני לא מאלה שעוד לא חיממו את הכיסא בכנסת, וכבר מכריזים שיהיו ראש ממשלה". בדרך הארוכה הזאת מתכנן אלקין לעצור בתחנת ביניים: תפקיד שר החינוך. כיבוש מעמדו של אביגדור ליברמן כ"רוסי הימני המוביל", הוא שלב הכרחי בדרך.
הראיון עם אלקין (41) ערב השבעת הכנסת החדשה, השלישית בה הוא מכהן, מתקיים בביתו שבהתנחלות כפר אלדד. ההתנחלות הקטנה, קצת יותר ממאה משפחות, עומדת ממש על סף מדבר יהודה. כל כך קטנה, שכשמבקשים למקם אותה אומרים "זה ליד הנוקדים", התנחלות קטנה אחרת ששמה הולך לפניה בזכות העובדה שהיא מקום מגוריו של שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן. לשתי ההתנחלויות מגיעים דרך כביש חדש יחסית העוקף כפרים פלסטינים שבדרך ומקצר את זמן הנסיעה מירושלים לכ-25 דקות. בעגה העממית, מכונה כביש זה "דרך ליברמן". אגדה אורבנית מספרת כי הכביש נסלל לנוחותו של יו"ר ישראל ביתנו. בדרך, חולפים על פני מוצב הרודיון, בסיס צבאי שמיקומו, מוזר להפתיע: הוא כמעט נוגע בבית פלסטיני נאה ונראה שהשניים חיים בשכנות יוצאת דופן.