מדוע יחיא סינוואר מאיים על ישראל במלחמה?
ההסדרה לא מתקדמת בקצב הרצוי מבחינת סינוואר והתסיסה ברצועה כלפי חמאס ומנהיגיו הולכת וגוברת. במקום להפנות משאבים לרווחתם של תושבי עזה, חמאס מאיים בעוד מערכה עם ישראל, אף שזו עשויה למוטט את שלטונו.
![RTS2T7HY-1.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2019/11/RTS2T7HY-1.jpg/RTS2T7HY-1.jpg?h=a5ae579a&itok=3Cqs5Z2q)
נאומו של יחיא סינוואר השבוע בעזה [4 בנובמבר] הדליק נורות אדומות במערכת הביטחון. זה היה הנאום המיליטנטי ביותר שנשא סינוואר בעזה מאז מבצע "צוק איתן" [2014]. "הגיעו מים עד נפש", הוא זעק, "התכוננו למשהו גדול". אחר כך מילא את איומיו בתוכן מפורט.
לדבריו, ארגונו הצליח לחפור מנהרות באורך קילומטרים שיצליחו להתמודד במערכה קרקעית עם טנקים של צה"ל. כמו כן התרברב שברשות ארגונו עשרות אלפי רקטות שיאפשרו לו לירות על תל אביב חצי שנה ברציפות, ויהפכו את היישובים בישראל ל"ערי רפאים". מנהיג חמאס קבל על כך שההסדרה עם ישראל תקועה, שהסבלנות של חמאס פקעה, והדגיש: "מה שאי אפשר להשיג במילים, נשיג בעזרת אללה בשפת הרובה והאש".