הסדרה בעזה היא הכרה ישראלית בשלטון חמאס
ישראל דנה בימים אלה בגלוי בהסכם ארוך טווח שיביא להסרת המצור על עזה. גולת הכותרת של ההסכם היא עקרונית: ירושלים משלימה עם שלטון חמאס ברצועה, מכירה בו כריבון ומנהלת עם ראשי הארגון מו״מ. איך תגיב הקהילה הבינלאומית, שברובה עדיין רואה בחמאס ארגון טרור?
![ISRAEL-PALESTINIANS/ RTX6CVFF.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/08/RTX6CVFF.jpg/RTX6CVFF.jpg?h=a5ae579a&itok=1p6xItwM)
ביום ראשון (5 באוגוסט) קיים הקבינט המדיני-ביטחוני דיון נוסף בהסכם ההסדרה המתגבש עם חמאס. רוב פרטי ההסכם חסויים מחשש שהדלפתם תטרפד את העסקה. מלבד ישראל וחמאס מעורבים בו גם מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב.
גורם בחמאס הנחשב לאחד מאנשי הזרם הפרגמטי של התנועה אומר לאל-מוניטור כי הסרת המצור תהיה ניצחון המאבק העממי של תושבי עזה מהחודשים האחרונים. לדבריו, הסכם ההבנות הרב שלבי שמקדמים מצרים ושליח האו"ם מלאדנוב הגיע לשלב כמעט סופי, והנהגת חמאס ממתינה להחלטות שיתקבלו בישראל.