נקמתו של אבו מאזן בחמאס ובישראל
במערכת הביטחון בטוחים שהחלטתו של יו״ר הרשות להטיל סנקציות נוספות על רצועת עזה נועדה ״לסבך את ישראל וחמאס בהרפתקה צבאית שממנה הוא מאמין שיצא מחוזק. זו תהיה נקמתו וגם, כך הוא מקווה, קרש להצלתו״.
![ISRAEL-PALESTINIANS/UN-ABBAS RTX4Y0BV.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/03/RTX4Y0BV.jpg/RTX4Y0BV.jpg?h=a5ae579a&itok=exfsflxn)
בטרם נשא יו״ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את נאום התסכול, התוכחה והקללה שלו ברמאללה (19 במארס) בישראל כבר ידעו בוודאות שהוא גמר אומר להטיל שוב צעדי ענישה על חמאס, שהם למעשה סנקציות כלכליות על כל תושבי רצועת עזה.
מזה שבועות רבים מנתחים בקהילת המודיעין של ישראל ובמינהל האזרחי את התנהגותו חסרת המעצורים של אבו מאזן, בזמן הוא שולח חצים לכל הכיוונים לכאורה בלי לקחת בחשבון את ההשלכות. "הלחצים עליו גדולים ומביאים אותו לנקוט פופוליזם מילולי חסר אחריות", אומר לאל-מוניטור גורם ביטחוני ישראלי, ומוסיף כי התבטאויותיו האחרונות של יו״ר הרשות נגד ראשי הממשל האמריקאי מעידות על ייאוש קיצוני. אבו מאזן נמצא במלכוד שאין ממנו דרך מוצא. אין באופק שום סיכוי להסכם מדיני, האפשרות שיצליח להקים מדינה פלסטינית בהצבעה באו"ם חסר סיכוי, והפיוס עם חמאס כבר לא נראה ממשי. הכל אבוד. על זאת יש להוסיף את מצבו הבריאותי, וביחד מקבלים איש מריר, זועם שאין לו מה להפסיד.