המלצות המשטרה הפכו את נתניהו לברווז צולע
נתניהו לא הודח עדיין ורחוק מלומר את המילה האחרונה, אבל הוא משול לחולה אנוש, כשכל זיהום חולף יכול לשים קץ לקריירה הפוליטית שלו. עם שתי חקירות נוספות בדרך, המפתחות להישרדותו הזמנית נתונים בידי שר האוצר משה כחלון.
![Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu speaks during the Muni World 2018 conference in Tel Aviv Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu speaks during the Muni World 2018 conference in Tel Aviv, Israel February 14, 2018. REUTERS/Nir Elias - RC1AB4EAB8D0](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/02/RTX4WSU4.jpg/RTX4WSU4.jpg?h=256a4418&itok=6lCzJhyf)
מאז שנות התשעים, לא היה בישראל ראש ממשלה שלא הסתבך בדרך כזו או אחרת בחקירות פליליות. זה קרה לבנימין נתניהו בקדנציה הראשונה (1999-1996), זה קרה לאהוד ברק, לאריאל שרון, לאהוד אולמרט (שנדון למאסר בפועל) ועכשיו שוב לנתניהו. מאידך, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל בה המשטרה ממליצה להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן בגין עבירת השוחד.