כך משמידה ישראל את איום המנהרות
שיטה שפיתחה ישראל המבוססת על שילוב בין שלושה צירים מקבילים (מגננתי, מודיעיני וטכנולוגי) אוטמת את גבול רצועת עזה עד שבעתיד הקרוב אפשר יהיה להכריז על מצב של "אפס מנהרות". המהלך הזה מכניס את חמאס לדילמה קיומית אסטרטגית.
![ISRAEL-PALESTINIANS/TUNNEL RTX3OM7U.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/12-1/RTX3OM7U.jpg/RTX3OM7U.jpg?h=a5ae579a&itok=fVwEuL-f)
הפעם, בניגוד לפעם שעברה שאירעה בסוף אוקטובר השנה [2017], לא נשמעו קולות פיצוצים ולא היתמרו ענני עשן שחור על גבול רצועת עזה. מנהרת הטרור החדשה של חמאס נחשפה לפני שבועות ארוכים באמצעות הטכנולוגיה החדישה שפותחה על ידי ישראל. צה"ל שמר את דבר גילוי המנהרה בסוד, עד שהושלמו ההכנות לנטרולה. הנטרול בוצע אף הוא באמצעים חדשניים, ללא פיצוצים ראוותניים.