הדה-לגיטימציה הצליחה: השמאל התרסק
יאיר לפיד הצליח להפוך את "יש עתיד" למפלגה הגדולה ביותר בזכות מיתוגו כימין לייט והתנכרותו לשמאל, שהפך למחנה שולי ומוקצה שהציבור בורח ממנו כמו ממחלה קשה. אם השמאל עדיין חפץ חיים, הוא חייב להמציא את עצמו מחדש.
![ISRAEL-ELECTION/LAPID Yesh Atid leader Yair Lapid attends a women's committee convention in Tel Aviv March 1, 2015. The era of Prime Minister Benjamin Netanyahu is ending, with Israeli voters clearly more concerned about economic and social issues than about security or fears over Iran, a leading election candidate said on Monday. Lapid, a telegenic former news anchor and TV host, leads the centrist, secular Yesh Atid party ("There's a Future"), which emerged out of the cost-of-living protests that swept Israel in 2011. Picture](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/09/RTR4TISC.jpg/RTR4TISC.jpg?h=f7822858&itok=kdvGLJb6)
בחודש פברואר [2016] התארח יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד בוועידת "גלובס", והסביר מדוע השמאל לא ינצח בחירות בעשרים השנים הקרובות. לפיד טען, ש"רואים את זה דמוגרפית, לפי גילאים ודעות. כל שנה מתים אנשים שמאמינים בדעות שמאל ונולדים אנשים עם דעות ימין ומרכז. אנשים רואים שדוקרים אותם בסכינים ורואים את הטירוף של העולם מסביבנו, והמספרים אומרים שהשמאל לא ינצח פה בחירות. המרכז כן. אנו מכוונים לשם. איש לא יכול למכור אותי כשמאלני, אבא שלי היה איש של בגין".
דברים אלו באותה ועידה, שגובו כמובן במהלכים, מעשים והצהרות, מסבירים את נסיקתו של לפיד, ששיאה בינתיים בסקר מיום שלישי השבוע [6 בספטמבר], לפיה מפלגתו היא הגדולה ביותר בישראל.