הפה הגדול של השר שטייניץ
כאשר שר ישראלי מתרברב שהצפת מנהרות עזה והרג פלסטינים נעשו על ידי צבא מצרים לבקשתה של ישראל, הפגיעה היא עצומה. החיילים המצריים יתקשו לפעול, ביודעם שהם עלולים להיות נאשמים שעשו את מה שעשו כמשתפי פעולה עם הישראלים.
![RTX13ZWY.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/02/RTX13ZWY.jpg/RTX13ZWY.jpg?h=f7822858&itok=iXI-4cs3)
מנהיגי חמאס בעזה נזהרים שלא לדבר בפומבי על הפגיעה במנהרותיהם על ידי המצרים, מחשש שירגיזו עוד יותר את הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי, אם כי מדי פעם הם משגרים חצי ביקורת מדודים ותוהים בקול – מה מניע את צבא מצרים ומנהיגיו לנהוג כך? מדוע הם מנהלים מלחמה נחושה ויומיומית בחמאס?
בשנה האחרונה [2016-2015] קרסו מספר מנהרות הברחה בגבול רפיח, שחלקן הוצפו על ידי המצרים. חמאס הודה שאנשיו נהרגו בקריסת מנהרות, ובמקביל האשים את ישראל ואת "סייעניה" במעשה. מי הם הסייענים? את זאת השאירו לבעלי דמיון מפותח או לשותפי סוד.