הקול השפוי בקבינט הישראלי
שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל גדי אייזנקוט הם גנרלים רבי ניסיון שלמדו על מגבלות הכוח מכל זווית אפשרית. בניגוד לזרמים שמנסים לדחוף את נתניהו ימינה, הם יודעים שעדיף להיות חכם מאשר צודק. בינתיים יש להם גיבוי שקט ומהוסס של ראש הממשלה.
![RTX1L2G9.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/11/RTX1L2G9.jpg/RTX1L2G9.jpg?h=f7822858&itok=nqnZojx8)
אלוף רוני נומה, מפקד פיקוד המרכז, קיים ביום שלישי שעבר [24 בנובמבר] תדרוך רקע לכתבים צבאיים ישראלים. מתוקף הגדרתו, נומה הוא הריבון הישראלי על שטחי יהודה ושומרון.
נומה הוא צנחן במקור, מאחוריו 30 שנות קריירה קרבית, כולל פיקוד על שתי יחידות העילית "דובדבן" ו"שלדג". הרקורד הזה לא הכין אותו להתמודדות עם גל הטרור המוזר שפוקד את השטחים וגם את ישראל בשבועות האחרונים: טרור של סכינאים מזדמנים, מכוניות דורסניות, חוליות ירי מאולתרות והפגנות פזורות. גל הטרור הזה גבה עד יום ראשון בערב [29 בנובמבר] את חייהם של 22 בני אדם (מה-1 באוקטובר). למעלה ממאה פלסטינים, רובם הגדול המפגעים עצמם, נהרגו באותם אירועים.