משחקי ריגול
פנטזיית הריגול החדשה היא חלק מקמפיין אנטי ישראלי המנוהל בשבועות האחרונים על ידי גופים רשמיים בארה"ב כדי לגרום נזק ליחסי שתי המדינות. השאלה המסקרנת היא עד כמה הקמפיין הזה מתואם עם הבית הלבן.
![Pardo, head of Israel's spy agency Mossad, and Cohen, chief of Israel's Shin Bet internal security service, speak during a ceremony in Jerusalem Tamir Pardo (L), head of Israel's spy agency Mossad, and Yoram Cohen, chief of Israel's Shin Bet internal security service, speak during a corner-stone laying ceremony for a memorial commemorating fallen soldiers on Mount Herzl military cemetery in Jerusalem April 30, 2014. REUTERS/Ronen Zvulun (JERUSALEM - Tags: POLITICS) - RTR3N968](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/05/RTR3N968.jpg/RTR3N968.jpg?h=71dd4c57&itok=ZyLztrOA)
כאילו אין די במתיחות הגוברת, שהפכה לשאט נפש הדדית ביחסים בין וושינגטון לירושלים, מתנהל בשבועות האחרונים קמפיין אנטי ישראלי מקביל המסמן את ישראל כמי שחוצה פעמים רבות את הקו האדום של ריגול נגד ארה"ב. זהו אינו קמפיין תקשורתי, כי התקשורת ממלאת את תפקידה ומפרסמת את המידע שנמסר לה מפי מקורות רלוונטיים. "יש כאן גופים או גורמים בתוך גופים רשמיים", אמר לי בסוף השבוע גורם מדיני בכיר בירושלים, "שפשוט מפיצים את המידע הזה בעיתוי מדויק, כדי לגרום כמה שיותר נזק ליחסים המעורערים בלאו הכי בין ישראל לארה"ב, ולגזור גם קופונים צדדיים כמו חסימת היוזמה לפטור ישראלים מוויזה לצורך ביקור בארה"ב, ובלימת היוזמה לשחרור ג'ונתן פולארד".
השאלה שנשארת פתוחה היא, עד כמה פעילותם של מפיצי המידע הזה מתואמת עם הגורמים הבכירים בבית הלבן, בסטייט דיפרטמנט ובפנטגון. לשאלה הזו אין בשלב הזה תשובה ברורה.