זהירות, שור מועד
אין בהתנצלות הרפה שהשמיע משה (בוגי) יעלון בפני קרי על ההשמצות שהטיח נגדו, כדי לטייח את העובדה, ששר הביטחון הישראלי מבטא משנה סדורה, שהוא חוזר ומשמיע אותה אינספור פעמים בשנים האחרונות. עקיבא אלדר מגיע עד ספטמבר 2000.
![SYRIA-CRISIS/ISRAEL (L-R) Israel's military chief Benny Gantz, Prime Minister Benjamin Netanyahu, President Shimon Peres and Defence Minister Moshe Yaalon attend a graduation ceremony of Israeli naval officers in the northern city of Haifa September 11, 2013. Netanyahu said on Wednesday Syria must be stripped of its chemical weapons and that the international community must make sure those who use weapons of mass destruction pay a price. REUTERS/Baz Ratner (ISRAEL - Tags: POLITICS MILITARY) - RTX13HVO](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/01/RTX13HVO.jpg/RTX13HVO.jpg?h=f7822858&itok=bpHjl6mX)
"אוֹ נוֹדַע, כִּי שׁוֹר נַגָּח הוּא מִתְּמוֹל שִׁלְשֹׁם, וְלֹא יִשְׁמְרֶנּוּ, בְּעָלָיו--שַׁלֵּם יְשַׁלֵּם שׁוֹר תַּחַת הַשּׁוֹר, וְהַמֵּת יִהְיֶה-לּוֹ" (שמות, כ"א, ל"ו)
חסד גדול עשה עימנו פרשן ידיעות אחרונות, שמעון שיפר, שפרסם (ב-14 בינואר) את דברי ההשמצה נגד מזכיר המדינה ג'ון קרי, שמשה יעלון השמיע באוזניו "שלא לציטוט". מעתה לא יוכל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתנער ממעשיו של שר הביטחון, בטענה שהוא "לא ידע עם מי יש לו עסק".