השר לנדאו "מדינה פלסטינית? מה, נפלנו על הראש?"
"פרס לא מדבר בשם הממשלה", אומר שר התיירות עוזי לנדאו בראיון לאל-מוניטור, בעקבות קריאתו של הנשיא לחזור בהקדם לשולחן המו"מ.
![Israeli Energy Minister Landau speaks during an investment energy summit in Athens Israeli Energy Minister Uzi Landau speaks during an investment energy summit in Athens, March 28, 2012. REUTERS/John Kolesidis(GREECE - Tags: POLITICS BUSINESS ENERGY) - RTR3000V](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/05/1-RTR3000V.jpg/1-RTR3000V.jpg?h=2d235432&itok=9s8mjyIS)
הפגישה עם שר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, מתקיימת יום לאחר שציטט בפומבי את אמרתו הידועה של שר החוץ לשעבר אבא אבן "גבולות 67' מזכירים את גבולות אושוויץ". דברים אלה של לנדאו נאמרו בפתח ישיבת הממשלה שהתקיימה ביום ראשון (26 במאי) וצוטטו בהרחבה במהדורות החדשות.
בלשכתו הפרלמנטרית בכנסת, מסביר השר מישראל ביתנו לאל-מוניטור, כי נדרש לאמירתו זו של אבא אבן - מראשי תנועת העבודה - על רקע הניסיונות האחרונים להתניע את המו"מ עם הפלסטינים, הפעם במסגרת כינוס הפורום הכלכלי העולמי בתחילת השבוע בירדן (26 במאי). בכינוס קרא נשיא המדינה שמעון פרס לחידוש מיידי של המו"מ, במטרה להגיע לפתרון מוסכם על פי מתווה שתי מדינות לשני עמים.