מה באמת עומד מאחורי משבר "השוויון בנטל"
באחת מסיסמאות הבחירות היותר אפקטיביות שלו שאל לפיד: "למה שהילד שלי יסחב לבד אלונקה?". עכשיו פותח מנהיג יש עתיד במסע אלונקות משלו, שבסופו הוא אמור להציג בפני בוחריו תוכנית אמיתית לגיוס חרדים לצה"ל. וכן, הוא יכול.
![Lapid, leader of the Yesh Atid party, leaves the podium after delivering a statement to the media in Jerusalem Yair Lapid, leader of the Yesh Atid (There's a Future) party, leaves the podium after delivering a statement to the media, following his meeting with Israel's President Shimon Peres (unseen) in Jerusalem January 30, 2013. Peres on Wednesday began consultations with political parties over the formation of a new coalition and appears certain to pick incumbent Prime Minister Benjamin Netanyahu to assemble it. Lapid's new centrist party stormed to second place in last week's election by winning 19 seats. REUTER](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/02/RTR3D5U7.jpg/RTR3D5U7.jpg?h=29935e1d&itok=kjxu74yz)
פחות מיממה לפני שנפתחו הקלפיות, נפגש בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים עם אישיות פוליטית בכירה והעריך באזניה כי יאיר לפיד יהיה גורם משמעותי בממשלתו השלישית.
באותה שיחה נתניהו כבר החל לשרטט את קווי היסוד של הממשלה הבאה שתכלול, לצד לפיד, את החרדים, והגדיר את אחת ממשימותיה הראשונות: חוק חדש לשוויון בנטל שיחליף את חוק טל.