יחסי פרס-נתניהו: כגודל התקווה, גודל האכזבה
זה כבר הפך לדפוס קבוע מראש בשנים האחרונות: הנשיא פרס מצפה לנתניהו של נאום בר-אילן ("שתי מדינות"), אבל מקבל בכל פעם מחדש את נתניהו שבוחר בתומכיו מימין.
העימות הטלוויזיוני לפני בחירות 96' היה הפעם הראשונה שפרס ונתניהו התעמתו אחד עם השני, ראש בראש. באותו מעמד ניצח נתניהו, ויומיים לאחר מכן הוא גם זכה בבחירות, ולקח מידיו של פרס את ראשות הממשלה, בדרך לכהונתו הראשונה. מאז ניהלו השניים יחסים מורכבים, שבארבע השנים האחרונות התאפיינו בהרבה תקוות, בעיקר מצדו של פרס, ובעוד יותר אכזבות. נדמה, עם זאת, כי בשבוע שעבר הגיעו היחסים לשפל חדש.
לאחר כמעט ארבע שנים של קיפאון במו"מ המדיני, המלווה בהידרדרות חריפה ביחסי החוץ של ישראל עם ארה"ב ואירופה – הרשה לעצמו פרס להביע ברבים את תסכולו ואכזבתו מנתניהו.