תשדירי הבחירות 2013: לאן נעלם השלום?
הלילה הראשון של שידורי התעמולה שיקף את המגמות המרכזיות בפוליטיקה הישראלית לקראת הבחירות בעוד כשבועיים: שבירה ימינה ושימוש מאסיבי בתואר "חזק". המושג "שלום", פעם קלף מנצח בקמפיין, בולט בהיעדרו.
![Former Israeli FM Livni gestures during a news conference in Tel Aviv Former centrist Israeli Foreign Minister Tzipi Livni gestures during a news conference in Tel Aviv November 27, 2012. Livni announced on Tuesday she would challenge Prime Minister Benjamin Netanyahu in a Jan. 22 election by running for office as head of a new political party she vowed would "fight for peace." REUTERS/Nir Elias (ISRAEL - Tags: POLITICS ELECTIONS)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/01/1-RTR3AXEZ.jpg/1-RTR3AXEZ.jpg?h=2d235432&itok=9Vxxbapr)
בחירות 1996, שידורי התעמולה לכנסת ה-14: כמה חודשים לאחר רצח רבין, ישראל עדיין המומה, אך נדמה שאופטימיות קוסמית מוקרנת מן המסכים: שדות חרושים, יונים לבנות, צחוק של ילדים, רבין, קלינטון וחוסיין על מדשאות הבית הלבן - ולקינוח המועמד לראשות הממשלה שמעון פרס (כיום נשיא) מנשק עוללים כשברקע מתנגן הג'ינגל "ישראל בוחרת שלום".
אפילו הליכוד בראשות בנימין נתניהו (בדרך לכהונתו הראשונה), שהלך חזק על תשדיר ההפחדה "פרס יחלק את ירושלים", עם תמונת ערפאת ורעש הזכוכית המתנפצת, דאג לשבץ את המילה "שלום". קשה להאמין אבל סיסמת הליכוד היתה אז: "נתניהו - עושים שלום בטוח". השלום היה אז קלף מנצח. כולם השתמשו בו.