הליכוד ביתנו – שתי מפלגות לשני קהלים
האווירה בין מאות פעילי הליכוד-ביתנו בכנס החגיגי לסיום הקמפיין שיקפה היטב את הסתירה הפנימית שטמונה ברשימה המשותפת שהורכבה מהליכוד ומישראל ביתנו: "זה כמו לחבר לא נכון שני חוטי חשמל. מה תקבלו? קצר חשמלי", אמר אחד מהם.
![Likud-Yisrael Beitenu activists sit atop a wall surrounding Jerusalem's Old City after they hung a campaign banner depicting Israel's Prime Minister Netanyahu Likud-Yisrael Beitenu activists sit atop a wall surrounding Jerusalem's Old City after they hung a campaign banner depicting Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu January 20, 2013. Netanyahu said on Saturday a country with as many enemies as Israel cannot afford a weak ruling party, after polls ahead of Tuesday's parliamentary election showed a slide in his support. The banner reads "Only Netanyahu will protect Jerusalem". REUTERS/Ronen Zvulun (JERUSALEM - Tags: POLITICS ELECTIONS TPX IMAGES OF THE DAY](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/01/RTR3CP11.jpg/RTR3CP11.jpg?h=2d235432&itok=DjcCAFFk)
מעל במת אולם האירועים "וידה" באשדוד, שארח את כנס סיום קמפיין הבחירות של "הליכוד ביתנו", הצהיר חגיגית ראש העיר המארחת, הד"ר יחיאל לסרי (ליכוד): "בחיבור בין הליכוד לישראל ביתנו - הקמנו מעצמה פוליטית". באותה שעה בדיוק, דיווחו במהדורת החדשות של השעה 8 בערב, כי על פי סקר עדכני מקבלת "המעצמה המאוחדת" 32 מנדטים; שהם עשרה מנדטים פחות מסכום כוחן של שתי המפלגות הנפרדות בכנסת היוצאת: 27 הליכוד, 15 ישראל ביתנו. האם משהו לא לגמרי עובד, או להפך - עובד מצויין? הליכוד ביתנו היא עדיין המפלגה הכי גדולה, והיא זו שתוזמן לנשיא להרכיב את הממשלה.
האווירה ששררה בקרב 600 מאוהדי שתי המפלגות, שמילאו את האולם מפה לפה, שיקפה היטב את המורכבת הפנימית שטמונה במפלגה החדשה "הליכוד ביתנו": הטקסיות החגיגית שמעל הבמה, לעומת הבלבול והמבוכה שלמרגלותיה.