مرز حقارت در جنجال‌های انتخابات امسال آمریکا کجاست؟

p
By
Article Summary
انتشار نوار اظهارات جنسی ترامپ، چندین ادعا دربارهٔ بوسیدن و دست‌مالی کردن زنان از سوی او را به دنبال داشته است.

واشینگتن - هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ سومین و آخرین مناظرهٔ خود را چهارشنبه شب در لاس وگاس برگزار خواهند کرد و پس از این رویاروییِ ناخوشایند، آمریکاییان از خود می‌پرسند: مرز حقیرتر شدن این دوره از انتخابات، کجاست؟

با این که ترامپ پیش از آمدن روی صحنهٔ مناظرهٔ پیشین در سنت‌لوئیس نیز با اتهام آزار جنسی مواجه شده بود، لیکن تنها فیلم مربوط به پشت صحنهٔ مصاحبه او با برنامهٔ «اکسس هالیوود» منتشر شده بود که در آن اظهارات هرزآلودی در مورد زنان مطرح کرده بود.

اما از آن زمان، چندین اتهام دیگر علیه او در این باره مطرح شده است. برجسته‌ترین آن‌ها مصاحبهٔ نیویورک تایمز با دو فردی بود که ترامپ را به رفتار تعرض‌آمیز جنسی علیه خود متهم کردند. یکی از آنان گفت که تنها چند دقیقه بعد از ملاقات با ترامپ در هواپیما، این تعرض روی داده است. این اتفاق مربوط به ۳۷ سال قبل بود اما به سایر عوامل هراس‌آور اضافه شد - زیرا نشان می‌دهد که او مدت مدیدی است چنین رفتارهایی داشته است.

یکی از نویسندگان پیشین مجلهٔ پیپل [مردم] نیز دربارهٔ مصاحبه با ترامپ و همسرش در سال ۲۰۰۵، گفت زمانی که ملانیا از محوطهٔ دیدشان دور شده بود، ترامپ این روزنامه‌نگار را به دیوار فشرد و بر خلاف میلش او را بوسید. یکی از دوستان ارین بورنت، گزارش‌گر سی‌ان‌ان، در سال ۲۰۱۰ گفته بود که ترامپ او را بر خلاف میلش بوسیده است. بورنت گفت که دوستش به دفتر ترامپ دعوت شده بود که این واقعه روی داد.

ترامپ به مدعیان حمله کرد و آن‌ها را دروغ‌گو خواند. وی همچنین تهدید کرد که از نیویورک تایمز شکایت می‌کند و مدعی شد که رسانه‌ها با هدف تأثیر گذاشتن بر نتایج انتخابات، این گزارش‌ها را جعل کرده‌اند. ترامپ و حامیانش همچنین گفتند که رسانه‌ها به‌ندرت از رسوایی کلینتون و کارکنانش که در ای‌میل‌های اخیر ویکی‌لیکس بدان‌ها اشاره شده، خبری منتشر می‌کنند.

رسانه‌ها و دموکرات‌ها تنها نهادهایی نبودند که ترامپ به آن‌ها حمله کرد. پس از انتشار نوار، پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نیز از ترامپ انتقاد کرد و در جریان تبلیغات انتخاباتیِ او در ویسکانسین ظاهر نشد. سناتور جان مک‌کین نیز به صراحت تأیید خود را از پشت ترامپ برداشت. ترامپ نیز در توییتر به این دو فرد حمله کرد. او همچنین به هم‌حزبی‌هایش تاخت و نوشت: «جمهوری‌خواهانِ پیمان‌شکن، بسیار مشکل‌سازتر از هیلاری هستند. آن‌ها از تمامی جناح ها به شما حمله می‌کنند. آنان نمی‌دانند چطور باید پیروز شوند. من به آن‌ها یاد خواهم داد!»

ترامپ همچنین مشغول تلاش جهت زمینه‌سازی برای ملامت دیگران در صورت باخت انتخاباتی‌اش بود: کلینتون، جمهوری‌خواهان، رسانه‌ها و روند «از پیش طراحی شده».

مناظرهٔ روز چهارشنبه در لاس‌وگاس را کریس والاس از فاکس نیوز مدیریت خواهد کرد. با این‌که فاکس یکی از شبکه‌های متمایل به محافظه‌کاران محسوب می‌شود، والاس ترامپ را بارها در دورهٔ مقدماتی به چالش کشیده و انتظار می‌رود که اتهام‌های جدید از سوی زنان نیز به موضوعات این مناظره اضافه شوند.

موضوع‌های مناظره عبارتند از:

- دیون و اعتبارات

- مهاجرت

- اقتصاد

- دیوان عالی

- مناطق بحران در جهان

- آمادگی و تناسب برای ریاست جمهوری

در حالی که ترامپ مشغول دفاع از خود بود، میشل اوباما او را به خاطر رفتارش با زنان محکوم کرد. بانوی اول آمریکا که در مراسم تبلیغات انتخاباتی کلینتون در نیو همپشایر ظاهر شده بود، گفت: «این، اظهاراتِ پُر رنگِ فردی است که به‌طور آزادانه و با صراحت دربارهٔ رفتار تعرض‌آمیز جنسی صحبت می‌کند و در واقع دربارهٔ بوسیدن و دستمالی جنسی آنان حرف می‌زند و با زبانی صحبت می‌کند که بسیاری از ما نگرانیم کودکان‌مان در زمان روشن بودن تلویزیون، آن‌ها را بشنوند.»

خانم اوباما افزود: «و چیزی که شرایط را خطرناک‌تر می‌نماید، این است که اکنون روشن شده که این یک رویداد منحصر به‌فرد نبوده است. مثال‌های متعددی از رفتار او با زنان در طول زندگی‌اش روایت شده‌اند.»

در حالی که هر دو نامزد برای مناظرهٔ نهایی آماده می‌شوند، تمامی این رویدادها بر شانس ترامپ تأثیر گذاشته است.

کلینتون در هفته‌ای که گذشت، طبق معدل نظرسنجی ریل-کلیر-پالیتیکس، از ترامپ با ۶.۷ درصد جلو بوده است. او به رکوردی که در تابستان گذشته و پس از همایش ملی دو حزب به جا گذاشت، نزدیک می‌شود. رکورد پیشتازیِ او، ۷.۱ درصد بود. 

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • Archived articles
  • Exclusive events
  • The Week in Review
  • Lobbying newsletter delivered weekly
Found in: women, us presidential elections, sexual harassment, poll, hillary clinton, donald trump, debates

Carl M. Cannon is the Washington Bureau Chief of RealClearPolitics and Executive Editor of RealClear Media Group. Carl is a past recipient of the Gerald R. Ford Journalism Prize for Distinguished Reporting and the Aldo Beckman Award, the two most prestigious awards for White House coverage. Previous positions include Executive Editor of PoliticsDaily.com, DC Bureau Chief for Reader's Digest and White House correspondent for both the Baltimore Sun and National Journal. He was a 2007 fellow-in-residence at Harvard University's Institute of Politics, a past president of the White House Correspondents’ Association, and is a published author.

Emily Goodin is the Managing Editor of RealClearPolitics. Her journalism experience includes a stint at The Hill newspaper, where she managed the paper's campaign team, launched its Ballot Box blog, and contributed to notable growth in site traffic. She began her political journalism career at National Journal’s The Hotline, working her way up from intern to Senior Editor. Emily has attended seven political conventions and covered four presidential races and 13 cycles of Senate and House races.

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept