נתניהו לא באמת מחויב למאבק נגד אנטישמיות
בעוד הדו"ח השנתי של המכון למדיניות העם היהודי מציג נתונים המעידים על עלייה דרסטית במספר האירועים האנטישמיים ובעוצמתם, נתניהו ממשיך להעניק לנשיא טראמפ חסינות מפני כל ביקורת על יחסו הידידותי לחוגים אנטישמים.
![ISRAEL-HUNGARY/ORBAN-NETANYAHU Hungarian Prime Minister Viktor Orban shakes hands with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu during a joint statment, at the prime minister's office in Jerusalem, July 19, 2018. Debbie Hill/Pool via Reuters - RC15A2D3CB00](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2019/07/RTX6C0FF.jpg/RTX6C0FF.jpg?h=a5ae579a&itok=9o24QMv2)
כמה דקות, אם לא שניות, היה לוקח לבנימין ו/או יאיר נתניהו לשגר ציוץ מתלהם נגד מנהיג מערבי שהיה מזמין לפגישה מאייר שקנה לעצמו מוניטין כיוצר קריקטורות אנטישמיות? לא מדובר בתרחיש דמיוני, זה קרה ביום שני השבוע [8 ביולי] והמארח הוא לא אחר מאשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הקריקטורות הללו אינן מקוממות אותו, כנראה. כך לדוגמא, באחת מהן הציג המאייר, בן גאריסון שמו, את נשיאי ארה"ב ורוסיה מציצים מראשו של מלאך המוות, הנושא על חוטמו מגן דוד ועל מצחו המילה "מלחמה" באותיות קידוש לבנה. באיור אחר אותו גאריסון צייר את היועץ לביטחון לאומי וראש ה-CIA כמריונטות של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס והרוטשילדים. כל המאמצים לאתר בדל של גינוי מרחוב בלפור עלו בתוהו.
כל זה קרה כשבוע אחרי ישיבת ממשלה [1 ביולי] שבה הציגו ראשי המכון למדיניות העם היהודי את הדו"ח השנתי שלהם בפני נתניהו והשרים. לאחר הישיבה נמסר שראש הממשלה קיבל את המלצת המכון להקים מטה פעולה, שיקבל את כל הכלים המתאימים לפעולה רב תחומית נגד האנטישמיות.