הזרוע הצבאית של חמאס פועלת להכשיל כל הסדרה עם ישראל
בין הזרוע המדינית של חמאס לבין הזרוע הצבאית ישנה מחלוקת עיקשת – האם ללכת על הסדרה עם ישראל או האם להמשיך במאבק מזויין. לכן על אף הרצון של נתניהו למנוע מלחמה נוספת בעזה, הסדרה עם חמאס כלל אינה מובטחת.
![ISRAEL-PALESTINIANS/GAZA Hamas Chief Ismail Haniyeh shakes hands with Egyptian senior security official Ayman Badie during their meeting in Gaza City October 18, 2018. REUTERS/Mohammed Salem - RC1129B69360](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/10/RTX6FLYP.jpg/RTX6FLYP.jpg?h=a5ae579a&itok=OuWRNDB8)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטא בתחילת השבוע את הדילמה של ישראל מול חמאס: הסדרה או מלחמה? "מצד אחד אנחנו פועלים למנוע חדירה של הכוחות שלהם לישראל שבאים לפגוע בחיילינו וביישובינו, אבל כדי שיהיה שקט צריך לפתור את הבעיה שיכולה להביא לקריסה הומניטרית", אמר נתניהו [29 באוקטובר].
לא בטוח שאחת האופציות הגורליות הללו היא שתביא לפתרון בעיית עזה, אך נדמה כי נתניהו מעוניין למצות עד תום כל אפשרות לפני מבצע צבאי נרחב. מקור מדיני בכיר אישר השבוע [29 באוקטובר] כי ישראל וחמאס היו על סף הסכם רגיעה בסוף השבוע האחרון (מיני הסדרה כפי שדווח באל-מוניטור), אך אירועי יום שישי האחרון [26 באוקטובר] – התגברות הפגנות הגדר בבוקר וירי הרקטות המסיבי באותו לילה, הביאו לקריסת ההבנות.