השקר האיראני, התעוזה הישראלית
ההפצצות הליליות נגד מטרות איראניות בסוריה המיוחסות לצה"ל והמצגת המודיעינית קשורים זה בזה קשר ישיר. הדבר האחרון שצריכים עכשיו בטהרן זו התלקחות רבתי במזרח התיכון, ולכן ישראל מרשה לעצמה למשוך את החבל.
![IRAN-MILITARY/PARADE EDITORS' NOTE: Reuters and other foreign media are subject to Iranian restrictions on their ability to report, film or take pictures in Tehran.
Members of the Iranian revolutionary guard march during a parade to commemorate the anniversary of the Iran-Iraq war (1980-88), in Tehran September 22, 2011. REUTERS/Stringer (IRAN - Tags: POLITICS MILITARY ANNIVERSARY) - GM1E79M1GMB01](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/05/RTR2RNW7.jpg/RTR2RNW7.jpg?h=a5ae579a&itok=aYm1Eg1G)
זה היה יום מטורלל גם במונחים מזרח תיכוניים. בבוקר [30 באפריל] קמו הישראלים עם תמונות מהפצצה עוצמתית במיוחד נגד מטרה איראנית בלב סוריה שהתרחשה במהלך הלילה. בערב הם צפו בראש הממשלה שלהם, בנימין נתניהו, הפרזנטור המושלם לענייני הגרעין האיראני, מציג בפניהם ובפני העולם כולו את הארכיון הגרעיני האיראני, לאחר שהובא מלבה של טהרן לטבורה של תל אביב בידי סוכני המוסד הישראלי. נתניהו נראה כחתן ביום כלולותיו והתנהג כאילו הוא חושף לעולם את האייפון החדש ולא את ליבת סודות הגרעין של איראן. לכאורה, עוד יום עבודה פורה למנהיגות הישראלית ולזרועות הביטחון שלה. במציאות, נמשך הריקוד המסוכן של ישראל ואיראן על ספו של הר הגעש המזרח תיכוני, ריקוד שמתישהו יהפוך למחול חרבות.