70 שנות עצמאות, 70 שנות נכבה
בזמן שישראל מאמצת מדיניות של הרחבת התנחלויות ואפילו סיפוח בגדה, הישראלים והפלסטינים שבים ומאמצים את נרטיב השנאה ההדדית מהעידן שלפני הסכמי אוסלו. במוקדם או במאוחר, זה יוביל שוב לאלימות ולשפיכות דמים.
![ISRAEL-PALESTINIANS/PROTESTS RTX5I304.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/04/RTX5I304.jpg/RTX5I304.jpg?h=a5ae579a&itok=AJaKVc21)
שבעים שנות עצמאותה של ישראל הן סיבה למסיבה בישראל, וסיבה לאבל ברשות הפלסטינית.
הפגנות הענק של הפלסטינים לאורך הגדר עם רצועת עזה יגיעו לשיאן ב-14 במאי, רק יום אחד לפני שהפלסטינים מציינים את הנכבה (הקמתה של מדינת ישראל, ויום אסון לאומי עבור העם הפלסטיני). ביום הזה, צפויה ארה"ב להעביר את השגרירות שלה לירושלים. באותו יום ממש, צפויים גם תושבי הגדה המערבית לצאת לרחובות; ותרחיש נוסף הוא מתקפת טרור נגד ישראל.