עד כמה חמאס מוכן להקריב למען הפיוס הפלסטיני?
בימים אחרים, חמאס כנראה היה משגר רקטות אל ישראל בעקבות הפצצת המנהרה והריגתם של לפחות 14 פלסטינים. הפעם לא רק שחמאס נשך שפתיים ולא הגיב, הוא גם איים על הג'יהאד האסלאמי לבל יעז לגרור את עזה לסבב אלימות חדש.
![PALESTINIANS-RECONCILIATION/MOOD People release pigeons during an event to show support for a unity deal between rival Palestinian factions Hamas and Fatah, in Gaza City, October 13, 2017. REUTERS/Mohammed Salem TPX IMAGES OF THE DAY - RC13CF7EA9F0](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/11-1/RTS1GD88.jpg/RTS1GD88.jpg?h=a5ae579a&itok=RmYtlBmn)
נציגי הרשות הפלסטינית דרשו השבוע לקיים טקס כהלכתו שיציין את העברת האחריות על מעברי הגבול של רצועת עזה, מחמאס לידי אבו מאזן [1 בנובמבר]. מבחינתם הטקס נועד להראות שהרשות חוזרת לעזה בראש מורם, כאשר חמאס מוסר את האחריות לריבון האמיתי.
ברשות היו בטוחים שזה יקרה הרבה יותר מוקדם, שחמאס יזחל על גחונו ויבקש להחזיר את עזה לידי הפת"ח כבר לפני שנים. זה לא קרה. גם כעת, עשר שנים אחרי ההפיכה הצבאית ברצועה, ברור לפלסטינים שחמאס בחר בדרך הפיוס והפשרה בלית ברירה כאשר הוא מוכן להרחיק לכת רק כדי שהפיוס יצליח.