אכזבה ודאגה בישראל: טראמפ אדיש לאיום האיראני
בישראל גברו השבוע קולות המלחמה נוכח האכזבה המתעצמת מהממשל האמריקאי והתעלמותו מהתפשטותה של איראן אל עבר גבולה של ישראל. שר קבינט בכיר התבטא בחריפות: הנשיא טראמפ זרק אותנו אל מתחת לגלגלי אוטובוס.
![ISRAEL-POLITICS/ Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu speaks during a cabinet meeting in Jerusalem, August 13, 2017. REUTERS/Dan Balilty/Pool - RTS1BLB2](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/08/RTS1BLB2.jpg/RTS1BLB2.jpg?h=f7822858&itok=hbo2Fuxu)
שרים בכירים בקבינט הישראלי מגדירים את העניין כ"כישלון אסטרטגי מהמעלה הראשונה". אחד מהם, בשיחה עם אל-מוניטור, אמר ש"ישראל נזרקה מתחת לגלגלי האוטובוס על ידי ארצות הברית בפעם השנייה ברציפות. הפעם הראשונה הייתה בהסכם הגרעין עם איראן, והפעם השנייה היא עכשיו, כשארה"ב מתעלמת מהעובדה שאיראן משיגה רצף טריטוריאלי אל הים התיכון ואל גבולה הצפוני של ישראל. מה שמדאיג זה, שהפעם מי שזרק אותנו הוא הנשיא דונלד טראמפ, שנחשב לכאורה לגדול ידידי ישראל. מתברר שכשמדובר במעשים, ולא בדיבורים, הוא לא סיפק את הסחורה".
ראש המוסד הישראלי, יוסי כהן, הציג ביום ראשון האחרון [13 באוגוסט] בישיבת הממשלה תחזית קודרת: "האזור משתנה לרעתנו", הוא אמר לשרים וציין כי, איראן התחזקה מאוד אחרי הסכם הגרעין. לדבריו, יש כאן נוכחות לא רק של איראן וחיזבאללה, אלא גם של כוחות שיעים רבים ממקומות שונים בעולם הנוהרים לאזורנו, וזוהי מגמת התפשטות שצריכה להדאיג אותנו.