היהדות העולמית סימנה לנתניהו את הגבול
היהדות העולמית התפוצצה על נתניהו והקואליציה הימנית-חרדית-אורתודוכסית שלו, וראש הממשלה הבין (באיחור) כי טעה. כאשר רוב רובם של יהודי ארה"ב הם ליברלים, רפורמים וקונסרבטיבים, נתניהו יצטרך לבחור בין הברית איתם לברית עם החרדים.
![ISRAEL-POLITICS/ Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu chairs the weekly cabinet meeting in Jerusalem July 3, 2017. REUTERS/Thomas Coex/Pool - RTS19JBA](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/06/RTS19JBA.jpg/RTS19JBA.jpg?h=f7822858&itok=E6v9w7HN)
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ בסוף השבוע לבצע נסיגה מבוהלת מחוק הגיור, אותו העבירה ועדת השרים לחקיקה מוקדם יותר באותו שבוע [26 ביוני]. בישיבה מתוחה עם ראשי סיעות הקואליציה ביום שישי [30 ביוני], הודיע נתניהו על הקפאתו של החוק לחצי שנה, והקמת ועדה. השרים החרדים עזבו בזעם את הישיבה, אבל מאוחר יותר הגיעו להסכמה עם ראש הממשלה. נתניהו עוד ישמע מהם. סביר להניח שגם הקפאתו של מתווה הכותל, שאיפשר ליהודים שאינם אורתודוכסים לקבל רחבת תפילה נפרדת בחלק הדרומי של הכותל המערבי, תישקל כעת מחדש.
שתי ההחלטות הללו נשטפו במהלך השבוע שעבר בצונאמי יהודי שאיש לא הצליח לצפות מראש. מאיפא"ק דרך הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, הארגונים היהודיים הגדולים בארה"ב וראשי הקהילות והזרמים השונים, היהדות העולמית התפוצצה על נתניהו ועל הקואליציה הימנית-חרדית-אורתודוכסית שלו וסימנה לו את הגבול.