האם צרפת של מקרון תקפוץ לביצת הסכסוך הישראלי-פלסטיני?
קבלת הפנים החמה שהעניק נשיא צרפת עמנואל מקרון לראש הממשלה בנימין נתניהו בביקורו בפאריז אינה מעידה על שינוי מדיניות: בצרפת ימשיכו לבקר את הבנייה בהתנחלויות ולא יפסיקו לפעול למען פתרון שתי המדינות.
![FRANCE-ISRAEL/ French President Emmanuel Macron and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu react after making a joint declaration at the Elysee Palace in Paris, France, July 16, 2017. REUTERS/Stephane Mahe - RTX3BNWB](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/07/RTX3BNWB.jpg/RTX3BNWB.jpg?h=f7822858&itok=C2GgP-TD)
פאריז. נשיא צרפת עמנואל מקרון זכה השבוע [16 ביולי] למנה גדושה של זמן איכות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. שני האישים השתתפו יחדיו בטקס זיכרון לציון 75 שנה לגירוש היהודים מפאריז (מצוד ואל ד'איב) במלחמת העולם השנייה, ולאחר מכן קיימו פגישה בת שעתיים בארמון האליזה.
הפגישה בין מקרון לנתניהו בארמון האליזה דמתה במידה רבה לזו שקיים מקרון רק שבוע וחצי קודם לכן [ב-5 ביולי] עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן; שיחת פנים אל פנים שלוותה בהצהרות לתקשורת. זו הייתה נוכחת רק כדי לתעד ולפרסם – לא הוקצה זמן לשאלות עיתונאים. מקרון קרא את הצהרתו, נתניהו אמר את דברו, ובזה נגמר הסיפור.