די למכבסת המילים: זו האינתיפאדה השלישית
בצה"ל הבינו שההתקוממות הנוכחית נובעת מהמציאות העגומה בשטחים. מעניין מה היה קורה אם שר הביטחון או הרמטכ"ל היו אומרים לראש הממשלה ולשרים – רבותיי, זו אינתיפאדה, ואין לה תשובה צבאית. מה אתם מחליטים לעשות?
![RTX1W883.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/11/RTX1W883.jpg/RTX1W883.jpg?h=f7822858&itok=-dZZzMrO)
השבוע ימלאו חודשיים [מאז 1 באוקטובר] לפרוץ גל הפיגועים הנוכחי בישראל. בחודשיים הללו נמנו עשרות פיגועים, לעתים רצף של שניים או שלושה אירועים ביום, שבהם נהרגו עד כה 21 ישראלים, אזרח אריתראי וכ-100 פלסטינים.
בשיחה עם כתבים צבאיים בשבוע שעבר [25 בנובמבר], העריך קצין בכיר בצה"ל כי ההתקוממות עלולה להתרחב. לדבריו, מספרם של מוקדי הפרות הסדר בגדה עומד היום בממוצע על 15 ביום חול ו-40 בסופי שבוע, כאשר מספר המפגינים בהם עלול להגיע עד מאתיים אלף. ועדיין בצה"ל מסרבים לכנות את אירועי החודשיים האחרונים "אינתיפאדה" (בעברית: התקוממות).