תאוריית הקונספירציה הגדולה
הצד החסוי של עימות נתניהו-אובמה: גורמים ישראלים סבורים, שבאמצעות הסכם הגרעין מקדמת ארה"ב מהלך של החלפת בעלות בריתה במזרח התיכון – איראן בפנים, ישראל מצרים וסעודיה בחוץ. האמריקאים: זה מופרך ודמיוני.
![ISRAEL-PALESTINIANS/OBAMA U.S. President Barack Obama and Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu walk away after a news conference at the Prime Minister's residence in Jerusalem, March 20, 2013. Making his first official visit to Israel, Obama pledged on Wednesday unwavering commitment to the security of the Jewish State where concern over a nuclear-armed Iran has clouded bilateral relations. REUTERS/Larry Downing (JERUSALEM - Tags: POLITICS) - RTR3F8TR](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/02/RTR3F8TR.jpg/RTR3F8TR.jpg?h=f7822858&itok=zO2ysmfV)
לעימות הפומבי בין ממשל אובמה לבין ממשלת נתניהו, שמכיל בתוכו גם עימות אישי בין הנשיא אובמה לראש הממשלה נתניהו, יש צד גלוי וצד חסוי.
הצד הגלוי מכה בנו על בסיס יומי. כמעט מדי יום נחצה קו אדום שטרם נודע לפניו. ביום רביעי השבוע [18 בפברואר] אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, בתדרוך פתוח לתקשורת, כי ארצו עדיין מתייעצת עם ישראל בנוגע לשיחות הגרעין עם איראן, אך מודאגת מכך שמידע שדולף החוצה יערער את הסיכויים להצלחתן. לדבריו, "אין ספק שחלק מהדברים שאמרו גורמים בישראל ביחס לאופי עמדותיה של ארה"ב במשא ומתן עם איראן, אינם מדוייקים.'' ארנסט הוסיף כי ארה"ב רוצה להבטיח שהמידע שנדון בשיחות לא יוצא מהקשרו או יעוות.