נתניהו מפספס את ההישג המדיני של "צוק איתן"
מה שנראה הזדמנות היסטורית עבור נתניהו לשמש גורם מרכזי בסדר אזורי חדש, מתחוור כתרחיש דמיוני. ראש הממשלה נערך כעת לבחירות הבאות כמנהיג הימין ומעדיף להעניק רוח גבית לבנייה בהתנחלויות.
![Israel's Prime Minister Netanyahu leaves after casting his ballot for the Likud leadership election in Givat Zeev Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu (C) leaves after casting his ballot for the Likud party leadership election at a polling station in the West Bank Jewish settlement of Givat Zeev, near Jerusalem November 25, 2012. REUTERS/Ronen Zvulun (WEST BANK - Tags: POLITICS ELECTIONS) - RTR3AUN8](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/10/RTR3AUN8.jpg/RTR3AUN8.jpg?h=077ac243&itok=TtoJwXEI)
מאז חזר ראש הממשלה בנימין נתניהו מביקורו בארה"ב [ערב יום הכיפורים, 3 באוקטובר], שהסתיים בעוד סכסוך מתוקשר עם הבית הלבן, הוא עסוק עד מעל הראש בהקדמת הפריימריז לראשות הליכוד.
מי שציפה לראות את נתניהו של אחרי "צוק איתן" משקיע מאמצים להוביל יוזמה מדינית אזורית בהסתמך על הרמזים שפיזר, גילה שראש הממשלה טרוד בעיקר בשיקום מצבו הפוליטי בתוך הליכוד ובימין. תוכנית השיקום של נתניהו כוללת צעד בונה אמון מול האלקטורט הימני שלו בדמות קידום תוכניות הבנייה בגבעת המטוס בירושלים והפקעת קרקעות בגוש עציון; אלה גררו כצפוי נזיפות קשות וחסרות תקדים מצד ממשל אובמה, אולם עבורו זוהי הדרך המוכרת לחזק את אחיזתו בימין במאבק מול יו"ר "הבית היהודי" נפתלי בנט ומול הגורמים בימין הקשה בליכוד.