המטרה הושגה: אירופה עם הפלסטינים
אחרי שהאמריקאים סיכלו לפני שנתיים את התוכנית הפלסטינית להיכנס לאו"ם כמדינה, החליט אבו מאזן להתמקד בגיוס תמיכה באיחוד האירופי. השבוע העלו מאמציו פרי ראשון: סנקציות כלכליות על ההתנחלויות.
![Palestinian labourers work on the construction of a synagogue in the settlement of Beitar Ilit, near Bethlehem Palestinian labourers work on the construction of a synagogue as an ultra-Orthodox Jewish man walks past in the West Bank Jewish settlement of Beitar Ilit, near Bethlehem March 18, 2013. Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu's new governing coalition prepared to take office after a parliamentary vote on Monday with powerful roles reserved for supporters of settlers in occupied territory. REUTERS/Baz Ratner (WEST BANK - Tags: POLITICS BUSINESS CONSTRUCTION RELIGION) - RTR3F5G0](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/07/RTR3F5G0.jpg/RTR3F5G0.jpg?h=2d235432&itok=b5kY-w8g)
מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי מתאמץ שוב לחדש את המשא ומתן בין הישראלים לפלסטינים, ובעמאן אף הצהיר כי חלה התקדמות בין הצדדים. אבל עוד לפני ההכרזה על חידוש משא ומתן בין הצדדים רשמו הפלסטינים לעצמם הישג גדול. והם מרוצים, מרוצים מאוד.
המטרה הייתה ממוקדת, הכיוון היה ברור, והתוצאה לא איחרה לבוא: אירופה כולה נגד ההתנחלויות, האיחוד האירופי מסמן את קו הגבול הישראלי פלסטיני, מבדיל בין ישראל שבתוך תחומי הקו הירוק לזו של ההתנחלויות, ולמעשה מטיל סנקציות כלכליות משמעותיות על ישראל, לפחות עד החזרה למשא ומתן רציני.