ישראל פולס

פירוק הרשות הפלסטינית: כך זה יקרה

p
המחבר
בקצרה
בפתח מתקרבים לרגע שבו אולי יאלצו להחליט על פירוק הרשות. במקרה כזה, המפקדה של הנהגת הפתח תעבור מרמאללה לקהיר או לעמאן, ישראל תקבל שליטה ביטחונית ואזרחית על כל השטחים, שיתוף הפעולה יסתיים, והאזור כולו יהיה על סף עימות.

אם תבקרו היום בגדה המערבית, תגיעו למסקנה ברורה: הסטטוס קוו הנוכחי של פיגועי יחידים אקראיים, ושיתוף הפעולה בין הרשות הפלסטינית לישראל לשם מניעת הטרור, לא יחזיקו מעמד עוד זמן רב. הרחובות בפלסטין רוחשים שמועות על אינתיפאדה שלישית, על נפילתו הקרובה של אבו מאזן ועל קריסתה של הרשות הפלסטינית. ההשערות הללו מעוגנות בפרשנות מציאותית של הכיוון אליו עשוי להוביל אותנו הייאוש הפלסטיני מהמצב הנוכחי.

בכיר באש"ף ובוועדה המרכזית של הפתח ששוחח עם אל-מוניטור בעילום שם, אמר כי הנשיא אבו מאזן ייאלץ אולי להגשים את דברי האזהרה שלו עצמו בנאום שנשא באסיפה הכללית של האו"ם ב-30 בספטמבר 2015, ולהעביר את האחריות על הגדה המערבית לישראל, כמדינה הכובשת. "ספק אם הרשות תצלח בשלום את המשבר הנוכחי", אמר הבכיר. "כשפלסטינים נפגעים מדי יום, ללא שום תקווה באופק לפתרון פוליטי ועם הקושי הכלכלי המחריף והולך, הרשות עלולה לקרוס. במצב הנוכחי, ההסכמים הקיימים הם רק ניסיון לטאטא את הכיבוש מתחת לשטיח. ישראל מנצלת את הסטטוס קוו כדי למנוע מהפלסטינים מדינה באמצעות בנייה מסיבית בהתנחלויות. שקלנו בכובד ראש את המשמעות ואת ההשלכות של פירוק הרשות, כדי שבסופו של דבר נגיע לתהליך שיביא לכינונה של מדינה פלסטינית, בסיועה של הקהילה הבינלאומית. נגמרו הימים שבהם הענקנו ל[ראש הממשלה] נתניהו אליבי להמשך הכיבוש".

דבריו של הבכיר מבהירים היטב שלהנהגה הפלסטינית יש אסטרטגיה פוטנציאלית לפירוקה של הרשות. אך עדיין לא ברור האם ומתי היא תיושם.

הגישה או האפשרות החדשה הזו של מסירת האחריות על הביטחון ועל המינהל האזרחי של הגדה המערבית לכיבוש הישראלי, פירושם בראש ובראשונה העברת המפקדה של הנהגת הפתח מרמאללה לקהיר או לעמאן. פירוש הדבר גם ביטול החלוקה של הגדה המערבית לשלושה אזורים (שטחי A, B, C), שכן ישראל תחזיר לעצמה שליטה ביטחונית ואזרחית מלאה על כל השטחים.

הבכיר פירט עוד כמה היבטים חשובים: שיתוף הפעולה הביטחוני בין פלסטין לישראל יבוא על סיומו, ובמקום סיוע ישיר לרשות הפלסטינית, יתועל הסיוע הבינלאומי לארגונים חוץ ממשלתיים ולמחנות פליטים, בתיאום עם ההנהגה הפלסטינית בחו"ל.

במקביל, תועלה בספטמבר 2016 הצעת החלטה לאישור האסיפה הכללית של האו"ם, שבה יוכרז על כינונה של מדינה פלסטינית בגדה המערבית, על בסיס קווי 67' ותחת כיבוש ישראלי. לסיומו של הכיבוש בדרך זו תהיינה השלכות חמורות על האזור כולו. אין ספק שתרחיש כזה עלול להצית אינתיפאדה אמיתית ואלימה. התפרצות שכזו תהיה כנראה שילוב של האינתיפאדה הראשונה והשנייה; התקוממות עממית כמו זו שאנו עדים לה בחודשים האחרונים, בשילוב עם מאבק מזוין של התנזים (השייך לפתח), מן הסתם בשיתוף פעולה עם כוחות חמאס ברצועה.

למדינות האזור לא תהיה ברירה אלא להביע סולידריות עם ההתקוממות הפלסטינית, וזה עלול לסכן את הסכמי השלום בין ישראל למצרים ולירדן.

קיימת האפשרות שארגוני טרור פונדמנטליסטים יצטרפו גם הם למאבק, במיוחד חיזבאללה, ואולי גם המדינה האיסלאמית (דאעש) שתפעל מחצי-האי סיני או מרמת הגולן.

בנסיבות שכאלה, יכביד על ישראל נטל כלכלי עצום, הן מבחינה ביטחונית והן בשל הצורך להתמודד עם האוכלוסייה הפלסטינית בגדה המערבית שבשליטתה. הימין הקיצוני יפעיל לחץ פוליטי כבד על הממשלה הנוכחית לספח חלקים משטחי הגדה. הקהילה הבינלאומית, כולל האו"ם והאיחוד האירופי, תיאלץ להתערב לטובת סיום הסכסוך, כפי שקרה לפני הסכמי אוסלו.

מקור בכיר ברשות הפלסטינית, המקורב לנשיא אבו מאזן, אישר לאל-מוניטור שקיימת אפשרות לפירוקה של הרשות. לדברי המקור, המנוסה מאוד בשיחות השלום שהתקיימו בעבר בין ישראל לפלסטינים, מטרתו של צעד דרמטי שכזה תהיה לעודד את התערבות הקהילה הבינלאומית לטובת יישומו של פתרון שתי המדינות.

המקור ציין שתהליך דיפלומטי כזה יהיה דומה מאוד ליוזמות הבינלאומיות מהימים שלפני ועידת מדריד ב-1991, ויכלול שלושה שלבים: השלב הראשון יהיה הסכם הפסקת אש לקראת ועידת שלום בינלאומית. השלב השני יהיה ניסוח מתווה לוועידת השלום הבינלאומית שתקדם את פתרון שתי המדינות, כולל כינונה של מדינת פלסטין על בסיס קווי 67', ולוח זמנים מוסכם ליישומו של ההסכם. השלב השלישי יהיה הקמתה מחדש של הרשות הפלסטינית, כמוסד שלטוני לתקופת ביניים עד שתוקם ממשלת פלסטין, בהתאם למתווה של ועידת השלום הבינלאומית.

ההשלכות שנמנו כאן - של תרחיש פירוק הרשות - הן התפתחות מדאיגה מאוד שאפשר להימנע ממנה אם תחול עוד היום התקדמות לקראת כינוסה של ועידת שלום בינלאומית. למרבה הצער, אין שום סיכוי שזה יקרה לפני שיפרוץ באזור סבב נוסף של שפיכות דמים חסרת תוחלת.

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • מאמרים בארכיון
  • אירועים מיוחדים
  • The Week in Review
  • ניוזלטר שבועי על פעילות הלובי המזרח תיכוני בוואשינגטון
נמצא ב: west bank, two-state solution, palestinian state, palestinian authority, palestinian-israeli conflict, oslo accord, mahmoud abbas, israeli occupation

אורי סביר היה ממקימי מרכז פרס לשלום ב-1996,לאחר שנים רבות בחזית אסטרטגית השלום בישראל. מאז 1999 הוא מכהן כנשיא הכבוד של המרכז. כמנכ"ל משרד החוץ (1993-1996) כיהן סביר כראש צוות המו"מ בהסכמי אוסלו, כחבר משלחת המו"מ בין ישראל וירדן, וכראש משלחת המו"מ בין ישראל וסוריה. ב-1999 נבחר סביר לכנסת הישראלית החמש-עשרה מטעם מפלגת המרכז.

בתחום העסקים, סביר כיהן כראש הוועד המנהל של העיתון העולמי היומי "מטרו אינטרנשיונל". ב-2001 הקים סביר עמותה בינלאומית ללא-מטרות-רווח בשם "גלוקל פורום", המבוססת ברומא ומעודדת דיפלומטיה בין-עירונית ברחבי העולם וב2011 הקים את Yala Young Leaders, תנועה אינטרנטית לשלום, אשר סוחפת אחריה מאות אלפי נרשמים.

סביר פרסם שלושה ספרים: "התהליך: מאחורי הקלעים של הכרעה היסטורית" המבוסס על ניסיונו כראש צוות המו"מ בהסכמי אוסלו (1998); "מר ישראלי בבחירות 2006" (2006); ו-"קודם שלום" (2006).

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept