ישראל פולס

האם טבריה תהיה חלוצה בשבירת הסטטוס-קוו בנושא התחבורה בשבת?

p
המחבר
בקצרה
מיזם של תחבורה ציבורית בשבת בטבריה הציף שוב בשיח הציבורי את סוגיית הסטטוס-קוו בנושא השבת. האם המהלך מבשר על ליברליות בעיר מסורתית או מהווה התגרות, והאם הוא קדימון לעימות מחודש בין דתיים לחילונים?

השבת האחרונה (9 בפברואר) הייתה בעיני רבים יום היסטורי בכל הקשור לסטטוס-קוו בנוגע לתחבורה ציבורית ביום המנוחה. לראשונה, רשות מקומית בעיר בעלת צביון מסורתי, אחת מארבע הערים – יחד עם צפת, ירושלים וחברון - הנחשבות לפי המסורת היהודית ערים קדושות, ארגנה בשיתוף עם גופים אזרחיים נסיעות לציבור הרחב במהלך השבת.

נכון להיום, במרבית הערים בישראל אין תחבורה ציבורית בשבת. אמנם קיימים לא מעט מיזמים אזרחיים כמו "שבוס", ו"נוע תנוע", אולם עד היום אלו פעלו בעיקר באזורים עם רוב חילוני מובהק.

ביום שבת בצהריים, חרף התנגדותם העזה של גורמים דתיים רבים בעיר, החל לפעול קו האוטובוס של ארגון "נוע תנוע" בשיתוף עם עיריית טבריה. לנסיעת הבכורה הצטרף ראש העיר, רון קובי, אשר קידם את היוזמה והצהיר כי האוטובוס יפעל שלוש פעמים במהלך היום ויחבר בין השכונות בעיר לבין הטיילת על שפת הכנרת.

"מה שמקומם במיוחד ביוזמה הזו, שהיא מתקיימת דווקא בעיר מסורתית כמו טבריה, כשכל זה נעשה ללא אישור המועצה וללא כל דיון", אומר לאל-מוניטור דוד אוחנה, חבר מועצת העיר מטעם מפלגת דגל התורה. "זו עיר שרק לפני כמה חודשים נפתחה בה לראשונה מסעדה בשבת. מי שהולך כאן בשבת רואה שאין כמעט מכוניות. מדובר בעיר שמחוברת מאוד לדת, בסביבות 70 אחוז מהתושבים מסורתיים. אם היה מדובר ביישוב חילוני, זה לא ענייני. אבל המהלך הזה, שמגיע בכסות של חופש ושוויון, הוא אצבע בעין לתושבים בעיר. אין כאן ליברליות, יש כאן דורסנות והתגרות".

אוחנה משוכנע שהמיזם לא יאריך ימים. "מלבד פעילים פוליטיים, מארגנים, עיתונאים וצלמים, עלו לאוטובוס שני תושבים בלבד", הוא טוען. "אין לזה סיכוי. גם ביום חול האוטובוסים ריקים, כולם כאן עם רכבים. זה נטו פרובוקציה. זה הדבר האחרון שחסר לטבריה. העיר הזו זקוקה לעבודה אמיתית, לא לפופוליזם זול".

כאמור, מי שהוביל את המיזם יחד עם עיריית טבריה הוא ארגון "נוע תנוע" שפועל לקידום תחבורה ציבורית בשבת. "אנחנו מעין קבלן חיצוני בנושא של תחבורה ציבורית בשבת. יש לנו את הניסיון ואת הפלטפורמה, וכמובן את האידיאל", מסביר מייסד הארגון רועי שוורץ-תיכון בשיחה עם אל-מוניטור. שוורץ-תיכון לא מכחיש כי הארגון פועל לשינוי המצב הקיים, אולם לטענתו, "הסטטוס-קוו כבר לא ממש קיים". לדבריו, "יש מקומות שנסגרו בשבת בעשורים האחרונים, והיו פתוחים בעבר – ולהיפך. הכיוון היום צריך להיות של הסכמות - כיאה לסארט-אפ ניישן. אנחנו חותרים להכרעות מקומיות".

שוורץ-תיכון מאמין בלחץ מלמטה: "אין לנו יומרות שנצליח להפעיל לבד תחבורה ציבורית בשבת, אבל אנחנו יודעים שהשינוי יגיע מהשטח. ברגע שנגיע למסה קריטית של תחבורה בשבת, זה יהיה חייב לגרום לשינוי. כל עיר שמתווספת לפעילות שלנו, היא עוד לחץ שמתווסף על ההנהגה. המטרה שלנו היא להגיע לתחבורה ציבורית בשבת במימון העירייה".

גם ראש עיריית טבריה מצהיר כי המאבק שלו אינו רק על טבריה, אלא על שבירת הסטטוס-קוו בנושא תחבורה ציבורית בשבת בכל הארץ. בראיון ל-Ynet אמר קובי דברים ברורים. "מטבריה תצא הבשורה שהסתיימה לה תקופת הכפייה החרדית במדינת ישראל. ואני קורא לכל ראשי הערים..."

אין ספק כי מבחינה זו, שוורץ-תיכון וקובי יכולים לסמן לעצמם וי. המקרה של טבריה עורר שיח ציבורי ונפל על אוזניים קשובות. כך למשל, חבר מועצת העיר מודיעין ויו"ר מפלגת "מודיעין חופשית" אבי אלבז, הכריז כי ישאף להפעיל תחבורה בין השכונות, ועיריית תל אביב הודיעה כי תפעיל באופן עצמאי תחבורה ציבורית בשבתות הסמוכות למועד האירוויזיון בעיר בחודש מאי. שוורץ-תיכון מספר גם שבעקבות הסיקור התקשורתי הנרחב על המהלך בטבריה, פנו אליו כמה ראשי ערים לבדוק שיתופי פעולה עם הארגון.

אבל למרות הפרסום הרב והשיח הערני בתקשורת, שוורץ-תיכון וחבריו עלולים להיתקל בבעיה, שכן החוק אינו מאפשר הסעת נוסעים בשכר ללא רישיון ממשרד התחבורה. במיזמים ברחבי הארץ שמפעילים "נוע תנוע" ו"שבוס" כיום, הנסיעה מתאפשרת רק לחברים בארגונים שמשלמים על כל נסיעה בין שבעה לתשעה שקלים. זו בדיוק הסיבה שנכון לעכשיו, הנסיעה באוטובוסים בטבריה ואולי בערים אחרות תוצע לציבור בלא תשלום. "המודל החינמי לא יוכל להחזיק מעמד זמן רב ואנחנו נאלץ לעבור למודל של מימון עירוני", מסביר שוורץ-תיכון. "בטבריה עשינו פיילוט כדי לבדוק היתכנות. בכל מקרה, ההחלטה הסופית תתקבל רק לאחר שנדע את מידת ההיענות למיזם".

המאבק על הסטטוס קוו בישראל הוא אחד המאבקים החברתיים החריפים ביותר במדינה. בצד טענות נגד הציבור החרדי על כך שהוא פועל לשינוי הסטטוס-קוו, נראה כי גם מהעבר השני יש מי שפועל לשם אותה מטרה. כולם יודו כי הסטטוס קוו נמצא תחת שחיקה מתמדת. השאלה שצריכה להישאל היא, האם לא הגיעה העת לנסח מחדש את הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה ולהגיע להסכמות.

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • מאמרים בארכיון
  • אירועים מיוחדים
  • The Week in Review
  • ניוזלטר שבועי על פעילות הלובי המזרח תיכוני בוואשינגטון

מרדכי גולדמן, עיתונאי חרדי, משמש בשנים האחרונות כפרשן המדיני והצבאי של היומון החרדי 'המבשר'. גולדמן הוא בוגר ישיבות חרדיות ומסלול הוראה בהלכה, וכן בוגר מסלול התנדבות לשירות אזרחי-לאומי. במקביל, למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. הוא מרצה בפני תלמידי ישיבות על התהליך המדיני ועל צה"ל, ומייעץ לחברות וארגונים בנוגע לציבור החרדי.

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept