ישראל פולס

השמאל מחזק את בנט

p
המחבר
בקצרה
הנסיון מצידם של עתונאי שמאל להתנפל על בנט כקצין נועד לכשלון מכיוון שהתיאוריה שלהם משוללת אחיזה במציאות, ועל כן הפרסומים הללו פשוט פוגעים באמינותם ובאמינות השמאל.

כדי לשמור על הקצב הקבוע של פרשה חדשה בכל שבועמתמסרת ישראל עכשיו ל"פרשת נפתלי בנט וכפר קאנא". זה החל במאמר בעיתון ובפוסט בפייסבוקוהפך לעימות חזיתי בין שני עיתונאים המזוהים עם השמאל (יגאל סרנה מ"ידיעות אחרונותורביב דרוקר מערוץ 10) לבין בנטהשורה התחתונה היא שבמקום להחליש את בנט הפרשה תחזק אותווהשמאל הישראלי יוכיח לעצמו פעם נוספת שבכל הקשור להבקעת שערים עצמייםאין לו תחרות.

בואו נחזור לחודש אפריל 1996, כחצי שנה לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רביןשמעון פרס הוא ראש הממשלה בפועל והבחירות עתידות להתקיים כעבור כמה שבועותבחזית הצפון המתח רבחיזבאללה יורה מטחים כבדים של קטיושות על יישובי הצפון הישראלי וכל מאמצי התיווך הבינלאומיים להרגיע את הזירה נכשליםמטח כבד במיוחד נורה על קריית שמונה וישובים נוספים ב-9 באפרילופרס מחליטבלית ברירהלצאת למבצע "ענבי זעם", המיועד להפעיל לחץ כבד על אוכלוסיית דרום לבנוןכדי שזו תנדוד צפונה ותאלץ את ממשלת לבנון לרסן את חיזבאללה.

במסגרת המבצעחדר כוח של יחידת עילית ישראלית לתוככי לבנון ופעל בה במשך שמונה לילות רצופיםבראש הכוחמיחידת "מגלן", עמד נפתלי בנטאז מ"פ צעיר לפני שחרורשהיה מפקד "פלוגת הלוחמיםשל היחידההכוח נכנס ללבנון בהליכה לילית מאומצת שארכה לילה שלםהסווה את עצמו בסבך הצמחייה ופעל בלילות נגד מחבלי חיזבאללה.

לאחר שבוע ימים רצוף של פעולה בעומק האויב (כשמונה קילומטרים מצפון לגבול), אירעה תקלה ואחת מיחידות המשנה של הכוחבפיקודו של קצין בשם ג'זוהתה על ידי חיזבאללהמיד הומטרה עליה אש מרגמות קטלניתבנטשקיבל דיווח על המתרחש וראה את לוחמיו סופגים אשדיווח לחפ"ק בארץ.

מתנגדיו של בנט טוענים כי נקלע לפאניקה מיותרת והלחיץ את הקצינים הבכירים ממנו בשטח הישראלימה שגרם להנחתת אש ארטילרית כבדה לצורך חילוץ הלוחמים הישראליםמהאש נהרגו 102 פליטים לבנונים שמצאו מחסה במתקן סמוך של האו"םזהו "אסון כפר קאנאהמפורסםשבדיעבד גרם לשמעון פרס להפסיד את הבחירות לבנימין נתניהו בהפרש זעום של קולות.

כעת, 19 שנים אחרימוצא את עצמו נפתלי בנט כנאשם במותם של הפליטיםאבל גם כגורם המאתחל של תבוסת פרס לבנימין נתניהו.

הבעיה עם התיאוריה הזו היא שהיא משוללת כל אחיזה במציאותלו בדקו מראשהיו הגורמים שתקפו את בנט מבינים שלא נמצא כל פגם או דופי בהתנהגותו באותה פעולהלהיפךיומיים אחר כך נשלח בנט בראש לוחמיו פעם נוספת לפעולה בעומק לבנוןכל מה שבנט עשה היה לדווח לחפ"ק כי כוח משנה שלו נמצא תחת אש מרגמות יעילההוא לא נבהללא דרש אש ארטילרית ולא הפעיל לחץ על החפ"ק.

האסון נגרם מכמה סיבות מצטברותמתקן האו"ם היה מסומן על המפותאבל היקפו במציאות היה גדול יותר ממה שהשתקף במפות הצה"ליותהמתקן הורחבנבנתה בו סככה גדולה מחוץ לשטחו המקורי ובסככה הזו מצאו מקלט אותם פליטיםולבסוף הם מצאו בה גם את מותםסוללת ארטילריה של צה"ל ירתה חמישה פגזים לכיוון המטרה שסומנהשניים מהפגזים נפלו באזור הסככה והביאו למותם של הפליטים.

בעקבות האירועשונו נהלי הבטיחות של צה"להורחבו מרווחי הביטחון וננקטו אמצעים נוספיםהאירוע היה טראגיאבל לא נגרם מזדון כלשהו. "אש חילוץבהגדרתה נועדה לסייע לכוח צבאי הנמצא תחת מתקפה ולאפשר לו להיחלץ לאחורתוך שיתוק מקורות הירי שפועלים נגדובמקרה של כפר קאנאאכן הומטרה על כוח צה"ל אש מרגמותהארטילריה הצה"לית כוונה למקום ממנו נורתה האשמבלי שידעה שמתקן האו"ם הסמוך התרחב ויש בו סככה עמוסת פליטים.

הטרגדיה הביאה להפסקה זמנית של מבצע "ענבי זעם", שחודש אחרי יומיים רק כדי להסתיים כעבור כמה ימיםהאירוע הכה גלים נרחבים בעולםבמזרח התיכון וגם בישראלערביי ישראלשהצביעו בדרך כלל למפלגות שמאלהדירו את רגליהם מהבחירותבאותה שנה היו בישראל בחירות ישירות לראשות הממשלהולשמעון פרס חסרו כמה עשרות אלפי קולות כדי לנצח את בנימין נתניהוהיו אלה הקולות שנמנעו ממנו על ידי ערביי ישראלבגלל אותם שני פגזים תועים שהרגו 102 פליטים לבנוניםכעת מנסים לקשור את כל זה לפוליטיקה עכשווית ולמטאור הפוליטי החדש שכובש את שמי הימין הישראלינפתלי בנט.

בנט עצמושמוכיח מיומנות פוליטית מדויקת מאוד בחודשים האחרוניםאמר היום [6 בינואר] ש"תתקפו אותי כמה שאתם רוציםאבל את לוחמי גבעתי תעזבו למען השם בשקט". הוא התייחס לפרשה נוספתבה נפתחה לאחרונה חקירה כנגד קצינים ולוחמים בחטיבת החי"ר הישראלית בעקבות כמה אירועים שהתרחשו במבצע "צוק איתןבקיץ האחרוןבעשותו כןהפך בנט את עצמו לדוברם של כל קציני ולוחמי צה"להמותקפים על ידי המערכת המשפטית והתקשורתמהעסק הזה הוא ירוויח לא מעט מנדטים.

על פרשת קאנא עצמה הוא אמר: "אני לא מתכוון להגן על עצמי פהלפני 20 שנה אכן יצאתי ללבנון כדי להגן על תושבי הצפוןבמשך שמונה יממות יחד עם עשרות לוחמיי עשינו בדיוק את זהאני לא מתנצל על זהאני גאה בזהרעי לנשק עושים את העבודה ואומרים את האמתגיליתי מחדש את ערך הרעות שאינו תלוי בברית פוליטית אלא בברית של דם ויזע בין לוחמים... אני לא מבין מה האינטרס של ישראלי כלשהו להשקיע את מירב זמנו ומרצו כדי להכפיש את שמם של הלוחמים האמיצים ביותר בעולם".

בשורה התחתונהנפתלי בנט קיבל השבוע רוח גבית משמעותיתשכולה תוצרת השמאל הקיצוני בישראלבמקום שהדיון יתקיים בתחומים החשובים באמתשמטרידים את הציבור הישראלי ויכולים להניע מצביעים מהימין למרכזשיחק השמאלפעם נוספתלידי הימין.

כל מי שנחשף לפרשת קאנא ולהתנפלות המיותרת על נפתלי בנטשהיה אז קצין צעיר שחירף את נפשו שמונה יממות רצופות מעבר לקווי האויבלא יכול שלא להזדהות איתואם יש משהו שרוב גדול של הישראלים לא מוכנים לסבול זה פגיעה בצה"לבלוחמיו ובקציניוהקונצנזוס הזה היה משותף פעם כמעט לכל חלקי האוכלוסייה בישראל (למעט המיעוט הערבי); השמאל הקיצוני הדיר את עצמו לאחרונה מהחבורה הזווההדרה הזו מחלחלת גם לשמאל המתון וגורמת לו נזק בלתי הפיךבנטלפחות היוםהוא גיבור השבוע בישראל.

   

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • מאמרים בארכיון
  • אירועים מיוחדים
  • The Week in Review
  • ניוזלטר שבועי על פעילות הלובי המזרח תיכוני בוואשינגטון
נמצא ב: naftali bennett, media, left, israel, idf

בן כספית משמש כפרשן של האתר אל-מוניטור, ישראל פולס. הוא עיתונאי בכיר ופרשן פוליטי ומדיני של מספר עיתונים ישראלים, מגיש תוכניות רדיו וטלוויזיה קבועות בנושאים
הקשורים לפוליטיקה ישראלית.

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept