האם נתניהו יחבור לכחול לבן כדי "להציל" את תכנית טראמפ?
לנוכח המערכה המחריפה של ראשי המתנחלים ושל ימינה נגד דחיית הסיפוח ביהודה ושומרון, והחשש של נתניהו מפני התבטאויותיהם הבוטות נגד הממשל על שאינו מאפשר סיפוח עכשיו, ראש הממשלה אינו שולל חבירה לכחול לבן והקמת ממשלת אחדות אחרי הבחירות
![ISRAEL-ELECTION/ Members of the media work as Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu walks after holding a weekly cabinet meeting in the Jordan Valley, in the Israeli-occupied West Bank September 15, 2019. REUTERS/Amir Cohen - RC1DC97D0610](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2020/02/RTX7329C.jpg/RTX7329C.jpg?h=a5ae579a&itok=ul_zw9xC)
הקמפיין שמובילים ראשי מועצת יש"ע בעד סיפוח שטחי יהודה ושומרון מחריף ומופנה גם כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם כלפי הממשל האמריקאי והעומדים בראשו, שהיו החברים הכי טובים של המתנחלים עד לאחרונה. אחת ההשלכות האפשריות של הקמפיין היא התרחקותם של המתנחלים והציונות הדתית המגבה אותם מנתניהו, ודחיקתו אל זרועות כחול לבן בדרך להקמת ממשלת אחדות.
ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שנחשב "שר החוץ" של ההתנחלויות, הוא גם הסמן הקיצוני בהתבטאויות האלה. זה החל בשבוע שעבר עם הקמת אוהל המחאה של המתנחלים מול משרד ראש הממשלה. "כולנו מכבדים את נשיא ארה"ב טראמפ, שנוטה לטובת ישראל יותר מאשר קודמיו", אמר דגן בפנייה לנתניהו. "אבל אדוני ראש הממשלה, אנחנו בחרנו אותך בבחירות במדינת ישראל, לא בחרנו בבחירות את טראמפ, אפילו לא בחרנו את ג'ארד קושנר. מדינת ישראל היא לא רפובליקת בננות. אנחנו לא נהיה כלי שרת של אינטריגות פנימיות בתוך הבית הלבן".