השבוע בו האריך גנץ לנתניהו את כהונתו כראש ממשלה
מסתבר שמי שהעניק לנתניהו את מתנת הבחירות הגדולה ביותר הוא דווקא יו"ר כחול לבן. הצהרותיו השבוע של גנץ העמיקו את התהום שנפערה בינו לבין הרשימה המשותפת, שבלעדיה לא יהיו לו מספיק ממליצים כדי לקבל מנדט להרכבת ממשלה.
![ISRAEL-PALESTINIANS/USA-GANTZ Benny Gantz, leader of Blue and White party is seen after delivering a statement near Tel Aviv, Israel January 25, 2020. REUTERS/Corinna Kern - RC26NE9TMJT9](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2020/02/RTX7C5C7.jpg/RTX7C5C7.jpg?h=a5ae579a&itok=Dh5VS5cA)
בדיוק שבועיים אחרי שבנימין נתניהו עמד לצד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן בטקס הצגת "תכנית המאה" [28 בינואר], מסתבר שמי שהעניק לו את מתנת הבחירות הגדולה ביותר הוא דווקא יו"ר כחול לבן בני גנץ. "תוכנית המאה" לא שברה את הקיפאון בסקרים כפי שקיווה נתניהו, אך החדשות הטובות מבחינתו באו מכיוון לא צפוי. התנערותו השבוע של בני גנץ מהרשימה מהמשותפת, כשהצהיר בכנס בחירות ביום שלישי שהיא לא תהיה חלק מהממשלה שיקים [11 בפברואר], העמיקה את התהום שהחלה להיפער בינו לבין מי שבלעדיהם לא יהיו לו מספיק ממליצים כדי לקבל אחרי הבחירות את המנדט להרכבת ממשלה.
אחרי שתי מערכות בחירות גנץ למד להיות קמפיינר ממושמע. המרחק שהוא תופס כעת מהרשימה המשותפת הוא מהלך טקטי שרקחו יועציו. הם פועלים על פי ההנחה, שמרגע שמפלגות השמאל התאחדו לא קיימת יותר סכנה של אובדן קולות בגוש השמאל-מרכז, ולכן כחול לבן יכולה לפעול בחופשיות מול מצביעי הימין הרך. הם מקווים ששניים עד שלושה מנדטים מהימין הרך שנמצאים אצלם, לא יחזרו לזרועות נתניהו אחרי הצגת תוכנית טראמפ, שנתפסת כעסקת חלומות בציבור הימני. בכחול לבן מבינים שעליהם לשמור על האלקטורט הזה גם במחיר של התנערות מהרשימה המשותפת, שעל חבריה נמנית ח"כ היבא יזבק. לכן הם גם תמכו בפסילתה.