תקווה במקום ייאוש: ניצחונן של המשפחות השכולות
דווקא אחרי סבב אלים נוסף בין ישראל לחמאס, התעקשותן של משפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות לקיים טקס זיכרון משותף היא יוצאת דופן ואמיצה, גם אם לא כל אחד יכול להבין אותה. זכותן לציין את זיכרון ילדיהן בדרך אקטיבית בעלת אמירה.
![ISRAEL-MEMORIAL DAY/ A youth looks at flowers and flags laid next to tombstones on Memorial Day, when Israel commemorates it's fallen soldiers, at Mount Herzl military cemetery in Jerusalem May 8, 2019. REUTERS/Ronen Zvulun - RC1C955B89F0](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2019/05/RTX6UTT1.jpg/RTX6UTT1.jpg?h=a5ae579a&itok=ht7_7_Kf)
גם השנה [מאי 2019] הפגינו פעילי ימין מחוץ לטקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני המשותף שמארגנים פורום משפחות שכולות וארגון "לוחמים לשלום" מזה 14 שנים. מספר המפגינים היה גבוה יחסית, כמה מאות, בדומה לשנה שעברה אז ניסה שר הביטחון אביגדור ליברמן למנוע את קיומו של הטקס בטענה של "חילול יום הזיכרון". העובדה שמארגני הטקס הם הורים שכולים שאיבדו את יקיריהם לא היוותה שיקול מבחינת ליברמן.