עימות צבאי נוסף בעזה כבר מעבר לפינה
הכלכלה בעזה על סף התרסקות, אבו מאזן מחריף את הטון כלפי חמאס, הודעה צפויה של מצרים על כישלון הפיוס הפנים פלסטיני והתרחבות הפגנות הגדר גם לשעות הלילה – בצה"ל מבינים כי סבב אלים נוסף ברצועה הוא רק שאלה של זמן.
בתום נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעצרת הכללית של האו"ם [27 בספטמבר] יצאו אלפים מתושבי רצועת עזה להפגין נגדו, למשל ליד מתחם א-סראייה (משרדי ממשלת חמאס). "אבו מאזן לא מייצג אותי", נכתב בכמה שלטים ומפגינים שרפו את תמונתו. אלה לא היו הפגנות ספונטניות.
בעזה יש מזה זמן תסכול וכעס על אבו מאזן ותחושה שנטש אותם. את הפלסטינים בעזה (ובגדה) עניינו פחות הדברים שאמר אבו מאזן על תוכנית השלום של טראמפ; את תשומת לבם משכו יותר איומיו להגביר את הסנקציות על חמאס.